Czego szukasz?

Formuła 1

Wolff o nowych pracownikach Red Bulla. „To walka o najlepszych ludzi”

Liczba pracowników Mercedesa, którzy przeszli do Red Bulla, aby opracować nowy silnik, wynosi to już w sumie czołowa szóstka. Nie wydaje się, aby to był koniec wzmocnień działu silnikowego Czerwonych Byków. Ta sytuacja powoduje napięcia między dwoma zespołami.

szef Mercedesa Toto Wolff i Christian Horner 2020 GP Hiszpanii rozmowy o silnikach
Fot. Red Bull Content Pool / Toto Wolff i Christian Horner

Toto Wolff odczuwa porażkę 

Po wcześniejszym mianowaniu Bena Hodgkinsona na stanowisko dyrektora technicznego w Red Bull Powertrains, Red Bull ogłosił dziś  przybycie Steve’a Blewetta, Omida Mostaghimi, Pip Clode, Antona Mayo i Steve’a Brodiego. Wszyscy pracują lub pracowali kiedyś dla Mercedesa. Zespół zapowiedział również, że wkrótce mianuje nowego szefa działu rozwoju mechanicznego, którego nazwisko zostanie ogłoszone w nadchodzących tygodniach. Toto Wolff, który został zapytany o  przenosiny pracowników Mercedesa do Red Bulla, zdaje się przyjmować porażkę działu. Mimo to, Austriak bardziej entuzjastycznie wypowiedział się o tegorocznej walce na torze.

ZOBACZ TAKŻE
Porsche lub Audi w F1? Volkswagen rozmawia z Red Bullem o 2025 roku

To proste: Red Bull zabiera pracowników z obietnicą wspaniałej przyszłości. Mówię: przyszłość nie jest jasna, są różne scenariusze. To bardzo normalne, że poza torem toczy się walka. To walka o najlepszych ludzi, których wszędzie widzisz. To naprawdę świetna zabawa. W ostatnich latach to my wyznaczaliśmy standardy, teraz to walka jak równy z równym z Red Bullem. Oczywiście stawiam na mojego kierowcę [Lewisa Hamiltona – przyp. red.] , ale na pewno jest blisko – ocenił Toto Wolff

Schwytanie przez Red Bulla kluczowego personelu Mercedesa nie będzie idealne dla niemieckiego producenta, ale Toto Wolff nie martwi się koniecznością zwiększania płac, aby powstrzymać zwabiony personel.

To tylko pole bitwy, takie jak to na torze. Część stracimy, część wygramy, ale ostatecznie wierzę w filozofię Mercedesa i wierzę, że jesteśmy naprawdę dobrym pracodawcą. To miejsce, w którym panuje duża presja, ale jest też dużo zabawy. Możemy być z tego dumni i musimy na tym polegać. Zawsze będzie tam i z powrotem. Ujmijmy to w ten sposób, rozumiem skąd podejście Christiana, on chce zbudować strukturę, ale to jest w porządku – dodał Austriak.

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay w Polsce od 2023 roku. Co trzeba wiedzieć o tej platformie?

Walka na torze i poza nim 

Red Bull buduje najnowocześniejszą fabrykę silników w swoim kampusie w Milton Keynes na potrzeby nowego projektu. Przejmując silniki Hondy od przyszłego roku, było jasne, że będą potem chcieli pracować nad nową jednostką napędową na 2025 rok. Wtedy mają wejść nowe przepisy dotyczące silników i być może Red Bull Powertrains Limited zyska jeszcze wsparcie jednej z marek np. z Volkswagen Group.

Misja Red Bulla polega na przeniesieniu wszystkich aspektów działalności Formuły 1 na miejsce za pośrednictwem Red Bull Powertrains.  Jest ona niezwykle ekscytującym przedsięwzięciem, ale także niezwykle wymagającym. Wiemy, że sukces można osiągnąć jedynie poprzez sprowadzenie najzdolniejszych ludzi, zapewniając im odpowiednie narzędzia i tworząc odpowiednie środowisko, w którym mogą się rozwijać – opowiedział Horner.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama