Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Youngtimer – zalety importu

Dlaczego youngtimery cieszą się tak dużym powodzeniem? To głównie klasyczne samochody w wieku od 15 do około 30 lat, które budzą zachwyt gapiów i uznanie fanów motoryzacji. Dobrze zachowany samochód jest świetną inwestycją, gdyż ceny tego typu aut wyłącznie rosną. A skąd wziąć takie klasyki? Najlepiej… z importu!

youngtimery

W tym tekście przedstawimy zalety sprowadzania klasycznych youngtimerów z zagranicy. Youngtimery na sprzedaż są tam naprawdę wyjątkowe! Przeszukując ogłoszenia możesz trafić na liczne Lamborghini, Ferrari, Porsche czy inne auta, których status już można uznać za kultowy. 

Już nie takie trudne

Jeszcze kilkanaście lat temu sprowadzenie youngtimera do kraju było naprawdę trudne i wymagało wiedzy oraz licznych kontaktów. Dziś wystarczy poprosić o pomoc specjalistów, którzy przygotują proces przyprowadzenia pojazdu krok po kroku. Dzięki temu, że zagraniczny zakup, transport i rejestracja przy pomocy fachowców nie jest już tak trudna, zalety sprowadzania youngtimerów są jeszcze bardziej widoczne! 

Wielki wybór i dużo lepsza cena

Jeżeli chcesz sprowadzić youngtimera z Emiratów Arabskich, Japonii lub innych, najczęściej dalekich krajów, to z pewnością spotkasz się z wieloma nietypowymi pojazdami, których nie znajdziesz na polskich portalach aukcyjnych. Motoryzacja w tamtych rejonach świata była bowiem inna, a użytkownicy jeździli innymi samochodami. Np. amerykański Ford wypuszczał różne modele pojazdów w zależności od regionu. Nawet te same auta mogą z kolei różnić się wyposażeniem, skrzynią biegów czy jednostką napędową. Tak duży wybór sprawia, że z pewnością trafisz na pojazd swoich marzeń, w bardzo dobrym stanie.

Większy wybór wpływa również na cenę pojazdu. Japońskie klasyki w Kraju Kwitnącej Wiśni są dużo tańsze niż po sprowadzeniu do Europy. Nie dość, że otrzymasz samochód bardzo oryginalny i wyróżniający się na naszych drogach, to jeszcze sporo na nim zaoszczędzisz. 

Lepsze, zadbane, mniej jeżdżone!

Zagraniczne youngtimery mają jeszcze inne zalety. Przede wszystkim zdarzają się egzemplarze, które – pomimo wieku – praktycznie nie były używane w trasie. Najlepszym przykładem są tutaj samochody z Japonii. Japończycy często kupowali auta z kierownicą po lewej stronie (choć standardowo poruszają się pojazdami z kolumną po stronie prawej). Następnie mało tymi samochodami jeździli, dzięki czemu ich youngtimery często są w stanie praktycznie nowym. 

Auta z Emiratów Arabskich, Japonii czy USA są również dużo lepiej wyposażone niż te w wersji europejskiej. Wyjątkowo obszyta skórzana tapicerka, dodatkowe schowki, tempomat, czujniki parkowania, rozbudowana klimatyzacja czy niezwykle mocny silnik to rzeczy, które rzadziej zdarzają się w Europie zdominowanej przez samochody ubogie, ze słabszymi jednostkami napędowymi. 

Jak widzisz, zalety importu youngtimerów są wymierne i bardzo łatwo z nich korzystać. Jeżeli szukasz takiego klasycznego pojazdu, to powinieneś rozważyć opcję sprowadzenia go z zagranicy!

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama