Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Ubezpieczenia skutera – jak wybrać najlepsze?

W Polsce z roku na rok przybywa aut, dlatego ulice są coraz bardziej zakorkowane. Rozwiązaniem tej sytuacji może okazać się zakup skutera. Jeszcze kilka lat temu pojazdy tego typu największą popularnością cieszyły się na terenie słonecznych Włoch. Dziś także w Polsce można spotkać coraz więcej skuterów, które warto ubezpieczyć. 

Opublikowano

w dniu

ubezpieczenia skutera
Artykuł sponsorowany

Największe zalety skutera

Zatłoczone ulice skutecznie odstraszają osoby, które planują zakup auta. Z drugiej strony polskiej komunikacji miejskiej daleko do ideału. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zakup skutera. Są to pojazdy idealnie sprawdzające się podczas miejskich podróży. Łatwo je zaparkować, osiągają dużą prędkość i pozwalają na sprawne przemieszczanie się po całym mieście. Podstawowe skutery są też bardzo proste w obsłudze. Przy silnikach o małej pojemności wbudowana jest bezstopniowa skrzynia biegów. Obecnie producenci pojazdów jednośladowych bardzo rozszerzyli oferty zarówno pod względem wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jak i designu. Skutery są nie tylko szybkie, sprawne i niezawodne, lecz również bardzo ładnie zaprojektowane. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy znajdzie pojazd idealnie do pasowany do własnych kolorystycznych preferencji. Warto oczywiście pamiętać, by w trakcie poruszania się po większych i mniejszych uliczkach, zachować maksymalny stopień bezpieczeństwa tak, by każdy uczestnik ruchu drogowego nie czuł żadnego zagrożenia. Czy warto kupić skuter? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim są znacznie tańsze od samochodów (także w eksploatacji). Palą znacznie mniej i rzadziej się psują. Dodatkowo zgodnie z polskim prawem jednośladów nie dotyczą płatne sfery parkowania, a to oznacza duże oszczędności przy obecnych cenach. Właściciele skuterów muszą także odpowiednio zadbać o swój pojazd. Oprócz regularnych wizyt u mechanika warto pamiętać o ubezpieczeniu skutera. 

Dlaczego warto ubezpieczyć skuter?

Ubezpieczenia skutera to pierwsza rzecz, jaką należy zrobić po zakupie pojazdu. Niestety kradzieże pojazdów, w tym także skuterów, zdarzają się niezwykle często. Wystarczy sprawdzić policyjne statystyki, by przekonać się, że cały czas znajdujemy się czołówce krajów, w których kradzieże pojazdów są normą. Oprócz tego nieszczęśliwe wypadki mogą się przydarzyć każdemu, nawet osobie bardzo ostrożnej. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od naszych decyzji i zachowań, lecz również od innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW dla motocykli. Jest ono dostępne dla każdego właściciela motocykli lub skuterów. Stanowi dodatek to standardowego ubezpieczenia OC. Koszt ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków wynosi 32 zł i obejmuje pokrycie szkód w przypadku trwałych następstw nieszczęśliwych wypadków. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. stanowi ono najlepszą formę ochrony nie tylko pojazdu, lecz również naszego zdrowia. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Kluczową kwestią jest znalezienie najlepszego ubezpieczenia. W tym wypadku najlepiej skorzystać ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych (kalkulator-ubezpieczen.pl). Są to specjalne witryny, w których użytkownik musi określić następujące elementy: rodzaj ubezpieczenia oraz czas jego trwania. Po kilku sekundach pojawiają się wyniki najbardziej dopasowanych ofert. Wystarczy wybrać jedną z nich i kupić ofertę za pośrednictwem internetu. 

Oceń nasz artykuł!

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama