Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Mikrofibry i pędzelki – jak czyścić szyby i miejsca trudno dostępne w samochodzie?

Czyszczenie samochodu na wiosnę spędza sen z powiek niejednemu kierowcy. Tym bardziej, jeśli w czasie deszczowej zimy dla ochrony karoserii i miejsc o skomplikowanym kształcie nie robiło się prawie nic. W końcu przychodzi taki moment, że cały najbliższy weekend poświęcić trzeba na kompleksowe odświeżenie auta, by móc bez wstydu pokazać się na szosie wśród innych pojazdów. Jak i czym umyć solidnie przybrudzone, samochodowe szyby? Co zastosować do wgłębień i szczegółów na perforowanym kształcie? Podpowiemy Wam dzisiaj, które akcesoria detailingowe sprawdzą się tu najlepiej!

Opublikowano

w dniu

akcesoria do auto detailingu
Artykuł sponsorowany

Akcesoria do auto detailingu – jakie mikrofibry wybrać do czyszczenia szyb?

Mikrofibry to najczęściej polecane akcesoria do auto detailingu, jeśli chodzi o czyszczenie szyb samochodowych. Swoją unikalną miękkość zawdzięczają wysokiemu stopniu gęstości włókien, dostosowanych do pracy w najbardziej wytężonych warunkach. Lekkie ściereczki można kupić w pakietach lub pojedynczo. Kolorowe ściereczki do czyszczenia szyb wykonane są po części z mieszanki poliestru i poliamidu.

Przydają się podczas polerowania powłok z PCV, a także procesów woskowania, quick detailerów oraz wielu innych czynności pielęgnacyjnych, które specjaliści przeprowadzają zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz samochodu. Uzupełnieniem pracy mikrofibry na gładkich powierzchniach są poręczne pędzelki detailingowe, pomocne zwłaszcza w sytuacjach, gdy perforowana lub nieregularna w kształcie powierzchnia z trudem daje się oczyścić.

Nietypowe akcesoria do auto detailingu – czy warto je kupować?

Nietypowe akcesoria do detailingu mogą nam w znacznym stopniu ułatwić pracę nad czyszczeniem samochodu. Jako przykład może nam posłużyć rękawica detailingowa. Świetnie sprawdzi się nie tylko przy myciu szyb, z jej pomocą szybko doczyścimy także najbardziej oporne felgi.

Solidne akcesoria do auto detailingu w postaci rękawic pozwalają na płynniejsze ruchy w czasie pracy oraz szybsze wykonanie zadania przez pracownika, co też ma znaczenie, jeśli w kolejce czekają kolejne pojazdy w celu wykonania usługi. Wszak czas to pieniądz! Rękawice czyszczące z mikrofibry o niezwykłej lekkości i szybko dostosowującej się do kształtu dłoni powinni mieć nie tylko właściciele i pracownicy wszystkich serwisów samochodowych. Na takie akcesoria detailingowe obecnie może się zdecydować każdy kierowca. Sprawdzają się również w domowej pielęgnacji samochodów oraz pojazdów dwukołowych.

Detailingowe akcesoria – dziel i rządź – na szosie! 

Wielofunkcyjne detailingowe akcesoria w postaci ściereczek można podzielić do pielęgnacji poszczególnych powierzchni w oparciu o kolor. Kupując czyszczące pędzelki wraz z kompletem ściereczek z mikrofibry, możemy np. białą ściereczkę przeznaczyć do czyszczenia najmniej zabrudzonych powierzchni na sucho. Żółta ściereczka służyć może do czyszczenia zderzaka, fioletowa – do szyby, a najciemniejsza czarna – do najbardziej zabrudzonego elementu, czyli felg.

Jeśli podzielimy kolorowe ściereczki do poszczególnych zadań, wolniej będą się niszczyły, a my zyskamy porządek i ład przy wszelkich czynnościach pielęgnacyjnych naszego samochodu. Detailingowe akcesoria na miarę współczesnych czasów, choć wykonane z nastawieniem na duży stopień wytrzymałości – także wymagają dbałości o wygląd w miejscu pracy lub domowym garażu.

5/5 (liczba głosów: 1)

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama