Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Hyundai Ioniq – poznaj jego najważniejsze zalety

Samochody z napędem hybrydowym stały się już standardowym elementem oferty wszystkich czołowych producentów. Są również chętnie wybierane przez kierowców, którzy nie mają przekonania do aut w 100% elektrycznych, ale jednocześnie chcą jeździć oszczędnie i przyczynić się do ograniczenia emisji spalin. Mocną stroną układów hybrydowych jest niezawodność, świetna dynamika oraz symboliczne zużycie paliwa w ruchu miejskim. Mocnym przedstawicielem tej kategorii pojazdów jest nowy Hyundai Ioniq. Sprawdziliśmy jego kluczowe zalety.

Opublikowano

w dniu

hyundai ioniq
Artykuł sponsorowany

Klasyczna hybryda

Hyundai Ioniq ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/ioniq-hybrid ) jest napędzany silnikiem benzynowym wspomaganym przez silnik elektryczny. To doskonale znane rozwiązanie, sprawdzone na przestrzeni kilkunastu lat, które realnie przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin. Wpływa również na wyższy komfort jazdy kierowcy, który może się cieszyć wysokim momentem obrotowym dostępnym już od startu. Jednocześnie układ klasycznej hybrydy jest na tyle dopracowany, że nie sprawia żadnych problemów.

Brak konieczności ładowania akumulatora z zewnętrznego źródła

Samochody w 100% elektryczne są świetne, ale tylko do czasu, gdy nie musimy tracić czasu na szukanie publicznej ładowarki (z ich dostępnością w naszym kraju wciąż nie jest najlepiej). Dlatego nadal bezpieczniejszym wyborem jest hybryda z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania. Taki układ jest całkowicie bezobsługowy i zapewnia kierowcy maksymalny spokój podczas nawet długich tras.

Niski współczynnik oporów powietrza

Mocną stroną Hyundaia Ioniq jest dynamiczna stylistyka, z masywnym grillem i reflektorami oraz światłami do jazdy dziennej w technologii LED. Stylistom chodziło jednak nie tylko o walory estetyczne, ale także o uzyskanie możliwie jak najniższego współczynnika oporu powietrza. To się jednak w pełni udało – współczynnik wynosi tylko 0,25, co jest jednym z najlepszych wyników na rynku.

Bardzo bogate wyposażenie

Hyundai Ioniq już seryjnie oferuje kierowcy dostęp do licznych systemów odpowiadających za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na liście wyposażenia znajdziemy rozwiązania wcześniej spotykane wyłącznie w klasie premium, jak podgrzewana kierownica czy system łączności Hyundai BlueLink (umożliwia sterowanie głosowe za pośrednictwem smartfonu). Dodatkowo zyskujemy aż 5 lat darmowej subskrypcji pakietu usług Hyundai LIVE, dających dostęp m.in. do aktualnych informacji drogowych wyświetlanych na 10,25-calowym ekranie dotykowym.

Bezproblemowa eksploatacja

Zakup Hyundaia Ioniq śmiało można określić mianem rozsądnej inwestycji. Auto bowiem nie tylko gwarantuje bardzo niskie wydatki na paliwo, ale również święty spokój w długim okresie eksploatacji. Warto dodać, iż Hyundai udziela na ten model aż 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów. Z kolei akumulator litowo-polimerowy, najważniejszy element układu hybrydowego, jest objęty 8-letnią gwarancją z limitem 160 000 kilometrów.

Atrakcyjną ofertę na zakup Hyundaia Ioniq otrzymasz w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach. Umów się na jazdę testową online.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama