Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Gdzie kupić dobry alkomat?

Często jeździsz samochodem i chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego? Zamiast zastanawiać się, po jakim czasie od wypicia napoju alkoholowego jego poziom spadł do wymaganego poziomu, warto mieć pewność i zaopatrzyć się w urządzenie, którym jest alkomat. Gdzie można go kupić i na co zwracać uwagę? Zapraszamy do lektury.

Opublikowano

w dniu

gdzie kupić dobry alkomat
Artykuł sponsorowany

Zanim się dowiesz, gdzie kupić dobry alkomat, najpierw warto zastanowić się nad tym, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej. Na rynku można bowiem spotkać wiele tego rodzaju produktów, które różnią się między sobą skutecznością i zastosowaniem.

Jaki alkomat sprawdzi się najlepiej?

Dlaczego niektóre urządzenia kosztują 100-200 zł, natomiast za inne należy zapłacić ponad 1000 zł? Wszystko zależy od użytej technologii, która wpływa na precyzję oraz szybkość eksploatacji.

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w takie urządzenie po to, żeby sporadycznie sprawdzić swoją trzeźwość przed wejściem do samochodu i zależy Ci wyłącznie na samokontroli, to nawet tańsze modele powinny dobrze się sprawdzić. Jeżeli jednak często zdarza Ci się np. wypić z żoną butelkę wina wieczorem i chcesz wiedzieć, czy możesz usiąść za kierownicą o poranku, to polecamy wybranie droższej wersji. Chodzi przede wszystkim o alkomaty z sensorem elektrochemicznym, ponieważ podobne stosuje także Policja. Te urządzenia będą także dobrym wyborem dla małych firm, w których przedsiębiorca chce sprawdzać trzeźwość swoich pracowników.

Jeżeli alkomat ma być używany na większą skalę, czyli na przykład do częstych badań trzeźwości pracowników w zakładzie pracy, to najlepiej jest skorzystać z urządzeń, których cena zaczyna się od 1000 zł i mają kształt pałki, ponieważ są to modele niewymagające używania ustników, dlatego ostatecznie okażą się tańsze w eksploatacji i bardziej dokładne. Oferują też szybkie okazanie wyniku i są higieniczne – nie mają bezpośredniego kontaktu z osobą badaną.

Można także się spotkać z tzw. alkomatami barowymi, czyli stacjonarnymi urządzeniami montowanymi zazwyczaj na ścianach obiektów, które są przeznaczone dla osób, które wychodząc z lokalu, chcą się upewnić, że mogą prowadzić samochód. Zwykle za badanie należy zapłacić, dlatego alkomat może stać się dodatkowym źródłem dochodu, np. w hotelu, barze czy restauracji. 

Sprawdź alkomaty barowe – https://promil-lab.pl/pl/c/Alkomaty-barowe/82

Warto również wspomnieć o alkomatach dowodowych. Są to najbardziej precyzyjne urządzenia, których skuteczność została potwierdzona. Nierzadko są wyposażone w dodatkową drukarkę, która umożliwia szybkie udokumentowanie wyniku, co może stać się dowodem w sprawie prowadzonej np. przez Policję. Są doceniane w przedsiębiorstwach, ponieważ pozwalają szybko wykonać badanie, to jest przed przyjazdem służb, po których pojawieniu się wynik mógłby już być niższy – czas ma tutaj spore znaczenie.

 Sprawdź alkomaty dowodowe – https://promil-lab.pl/alkomaty/alkomaty-dowodowe

Gdzie można kupić alkomat? 

Istnieje sporo miejsc, w których można kupić alkomat. Sklep powinien jednak wyróżniać się profesjonalizmem, czego potwierdzeniem mogą być różne certyfikaty. Chodzi o to, że dystrybuowane urządzenia muszą być dobrze skalibrowane, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą dawać niedokładny wynik, a tym samym zmniejszać bezpieczeństwo na drodze, jeżeli podawana przez urządzenie wartość była za niska. Do tego dobrze, kiedy firma sprzedająca alkomaty jednocześnie samodzielnie dokonuje kalibracji, ponieważ każde tego rodzaju narzędzie wymaga okresowych odwiedzin u specjalisty. Zazwyczaj w przypadku tańszych urządzeń ten okres jest krótszy.

Gdzie kupić dobry alkomat?

Jeśli chcesz się zaopatrzyć w wysokiej jakości alkomat, to na stronie promil-lab.pl znajdziesz wysokiej jakości urządzenia. Niezależnie od tego, czy chcesz sporadycznie sprawdzić własną trzeźwość, czy może potrzebujesz modelu do masowych badań w swoim przedsiębiorstwie, to możesz liczyć na skuteczne produkty. Sklep pomaga także w kalibracji (wykonuje je samodzielnie lub wskazuje certyfikowane punkty) i sprzedaje alkomaty marek docenianych na całym świecie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama