Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Przesyłki drobnicowe — na czym polegają i dlaczego są tak popularne

Z roku na rok w naszym kraju na popularności zyskują przesyłki drobnicowe. To nic innego jak ładunki charakteryzujące się niewielkim rozmiarem i wagą, a także zróżnicowane pod względem kształtu oraz rodzaju zastosowanego opakowania. Łączy się je zawsze w jeden transport, tak aby w znacznym stopniu zminimalizować ogólne koszty finansowe i jednocześnie podnieść komfort przewozu.

Opublikowano

w dniu

przesyłki drobnicowe
Artykuł sponsorowany

Podstawowe rodzaje towarów

Przesyłki drobnicowe krajowe i międzynarodowe zazwyczaj transportowane są w kontenerach — drogą morską, kolejową albo lotniczą. Ich specyficzna cecha to duże rozproszenie, ponieważ należą do rozmaitych nadawców bądź adresatów. W większości do tej kategorii zaliczamy wyroby gotowe (np. sypkie), które pakuje się w skrzynie, worki, pudełka kartonowe, klatki, beczki, kosze, butle, a nawet specjalne balony.

Poszczególne elementy są najczęściej umieszczane na solidnych paletach z drewna, stali albo wysokiej jakości tworzywa sztucznego, choć sporadycznie mogą być też przewożone luzem. Z omawianego transportu wyłączone są natomiast ładunki ponadgabarytowe i wymagające szczególnego traktowania, czyli żywe zwierzęta, broń palna, wszelkie rośliny, materiały wybuchowe i pirotechniczne, preparaty farmaceutyczne, żywność o krótkiej dacie ważności, papiery wartościowe i wyroby jubilerskie.

Odpowiednie przygotowanie odgrywa istotną rolę

Towary drobnicowe podlegają zawsze pod ograniczenia wynikające bezpośrednio z obowiązujących aktualnie przepisów prawa, a także specyfiki tego typu transportu. Z powodu ich dużej jednorazowej liczby kluczowe znaczenie ma optymalne zarządzanie przestrzenią ładunkową.

Trzeba ponadto położyć ogromny nacisk na precyzyjne zabezpieczenie przesyłek z uwzględnieniem ich masy, kształtu czy kolejności, w jakiej mają zostać dostarczone do odbiorców. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia zawartości, a tym samym straty pieniędzy.

W przypadku produktów najbardziej delikatnych zachodzi przeważnie konieczność ich owinięcia w folię bąbelkową. Oczywiście każda paczka musi zostać szczelnie zamknięta za pomocą wytrzymałej taśmy, zważona, a na sam koniec umiejętnie skonsolidowana z pozostałymi.

Mnóstwo korzyści za rozsądną cenę

Coraz więcej przedsiębiorstw i prywatnych klientów decyduje się na przesyłanie swoich towarów transportem drobnicowym, ponieważ jest on idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i gwarantuje dostawę na wyznaczony w umowie czas (opóźnienia zdarzają się bardzo rzadko, a ich przyczyną są zazwyczaj sytuacje losowe). Inne wartościowe korzyści to choćby duża płynność w zakresie wyboru terminu, brak konieczności składowania nadwyżek towarowych i opcja jednostkowania paczek.

Należy również podkreślić, że klient płaci tutaj wyłącznie za rzeczywistą albo obliczeniową wagę towaru (wedle uznania), co przekłada się na niezwykle korzystną cenę końcową. Stawka jest ustalana głównie na podstawie takich czynników jak zajmowane miejsce w przestrzeni ładunkowej, gabaryty, adres dostawy oraz ewentualne usługi i opłaty dodatkowe (szerokie ubezpieczenie, kontrola jakości, odprawa celna itp.).

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama