Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

Ubezpieczenia OC – jak wybrać najtańszą polisę?

Pandemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na zwiększenie się stawek za roczną ratę ubezpieczenia OC za pojedynczy samochód osobowy. W drugim kwartale średnia stawka za polisę wyniosła ok. 700 złotych i była to najniższa wartość, biorąc pod uwagę kilka ostatnich okresów poprzedzających badanie. Mimo, iż polisy OC znacząco staniały i nie wymagają już wydatkowania grubych tysięcy na ratę roczną, to kierowcy cały czas poszukują oszczędności. Okazuje się, że kwotę można zredukować pamiętając o kilku zasadach. Podpowiadamy, w jaki sposób wyszukać najlepsze ubezpieczenie samochodu i czy wyposażenie pakietu polisy ma odczuwalne znaczenie dla kierującego.

Opublikowano

w dniu

ubezpieczenie oc tuz
Artykuł sponsorowany

Co wybrać – ubezpieczenie online czy polisę stacjonarną?

Ubezpieczenie online daje dużą swobodę w sposobie doboru najlepszej polisy. Kalkulatory OC dostępne w sieci, a także na stronach porównywarek i witrynach ubezpieczycieli, pomagają kierowcy dobranie najbardziej właściwego wariantu polisy do swoich potrzeb. Czy mimo tego, iż żyjemy w dobie wszechobecnej cyfryzacji, jest jeszcze sens korzystać ze stacjonarnych placówek i liczyć na pomoc agencji ubezpieczeniowych? To zależy. W głównej mierze firmy skupiające wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu dysponują własnymi narzędziami porównawczymi, których nie sposób wyszukać w internecie.

Z drugiej zaś strony powszechność porównywarek online jest tak duża, że bez trudu można wyszukać najciekawszą ofertę ubezpieczenia samochodu. Jeśli nie chcemy tracić czasu, postawmy na krótką wizytę w biurze agencji. Jeśli zaś chcemy poszperać nieco więcej, by dobrać idealną ofertę do swoich potrzeb – wtedy warto zrobić to na własną rękę. W końcu kto bardziej, jak my sami, znamy swoje potrzeby?

Ekonomiczny wybór czy święty spokój? Czy pakiet polisy ma znaczenie?

Ubezpieczenie samochodu, wg wymogów prawnych odpowiedzialności cywilnej, ma swoje ograniczenia. Ubezpieczony, korzystając z najtańszego wariantu, nie będzie mógł skorzystać z szeregu udogodnień, przygotowanych w droższych wersjach ubezpieczenia. Czy warto rezygnować z rozszerzonych usług ubezpieczeniowych i ryzykować, iż w razie poważnej awarii samochodu zostaniemy bez pomocy? To zależy, z jaką firmą zawieramy umowę. Wachlarz możliwości będzie bowiem różnił się w zależności od charakterystyki podmiotu ubezpieczającego. Warto zatem nie poprzestawać na weryfikowaniu kwoty za ratę ubezpieczenia samochodowego, ale także zwrócić uwagę na szereg usług dodatkowych, jakie daje ubezpieczyciel podpisującemu umowę.

Polisa OC samochodu to obligatoryjne ubezpieczenie, które chroni kierującego przed ewentualnymi szkodami spowodowanymi przez jego samego. Nie oznacza to jednak, że pakiet OC musi zamykać się tylko w tych sztywnych ramach. Wręcz przeciwnie, coraz częściej można zaobserwować profesjonalizację usług ubezpieczycieli, którzy chętnie otwierają się na propozycje odbiorców. Jednym z takich przykładów są TUZ ubezpieczenia. Co je wyróżnia i dlaczego warto pochylić się nad ofertą rodzimej firmy z bogatą propozycją ubezpieczeń dla klientów?

Ekonomiczny wybór połączony z gwarancją pomocy

Przede wszystkim to, że każdy kierowca jest traktowany w sposób indywidualny. Ubezpieczenie samochodu obliczane jest preferencyjnie, w związku z czym konsument ma gwarancję stale konkurencyjnych cen w każdym okresie zawierania umowy. TUZ docenia także kierowców za bezszkodową jazdę – ci mogą liczyć na spore zniżki, które mogą zredukować końcową kwotę za polisę do 383 złotych. Ubezpieczony uzyskuje pewność, że w razie mniej lub bardziej poważnego zdarzenia drogowego wszelkie koszty napraw zostaną pokryte z kieszeni ubezpieczyciela.

Wyliczanie składki i podpisanie umowy jest błyskawicznie proste: wystarczy do tego połączenie internetowe, by zawrzeć umowę-ubezpieczenie online. Kalkulator OC, dostępny na oficjalnej stronie ubezpieczyciela, pozwala na precyzyjne określenie wysokości składki rocznej. Płatność, zgodnie z życzeniem kierowcy, może zostać także rozłożona na raty. Duża pula gwarancyjna, wynosząca ponad 5 mln euro w przypadku wyrządzenia szkody osobie, bądź ponad 1 mln euro w sytuacji uszkodzenia mienia, gwarantuje bezpieczeństwo finansowe ubezpieczonego. Co ważne, polisa OC od TUZ jest propozycją krajową, ukierunkowaną na wspieranie polskiej gospodarki – to przełom, jeżeli chodzi o ofertę tanich ubezpieczeń na terytorium całego kraju – więcej na stronie tuz.pl/produkty/ubezpieczenie-oc.

Ubezpieczenie OC – podsumowanie

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe, wobec czego warto redukować koszty całkowite, ponoszone na tę składkę roczną. Kalkulator OC pozwoli nam na oszacowanie wysokości sugerowanej stawki, wobec czego będziemy wiedzieć, na jakie warunki możemy być gotowi. Polisa OC może być zawierana na dwa sposoby: stacjonarnie i zdalnie. Ubezpieczenie online to większy komfort dla użytkownika, przy takich samych warunkach polisy. Z kolei wizyta w stacjonarnej placówce to dobry sposób dla osób, które nie chcą szukać najtańszej polisy samodzielnie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama