Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Cupra UrbanRebel Concept – zwiastun hot hatcha nowej ery

Cupra UrbanRebel Concept to odważny prototyp hiszpańskiej marki zwiastujący naprawdę mocnego i szybkiego hot hatcha z napędem elektrycznym. Samochód trafi na rynek za 4 lata, a w najbliższym tygodniu na targach w Monachium koncept zostanie pokazany szerszej publiczności.

Cupra UrbanRebel Concept

Cupra UrbanRebel Concept zadebiutuje wraz z otwarciem nowego Cupra City Garage w Monachium podczas targów IAA Mobility. Nowy model na rynku pojawi się w 2025 roku, ale już teraz hiszpański producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące jego wyglądu i osiągów. Wersja produkcyjna UrbanRebel Concept zbudowana na platformie MEB Grupy Volkswagen zapewni ciągłą moc 340KM oraz aż do 435 KM w szczytowym momencie obrotowym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie zaledwie 3,2 sekundy.

Cupra UrbanRebel Concept – odważna w każdym calu

Zespół projektowy Cupry wprowadził szereg nowatorskich rozwiązań w zakresie designu nowego modelu. Oryginalny projekt nadwozia wyróżnia się wyrazistymi, sportowymi liniami oraz odważną ekspresją. Widać to szczególnie w elementach takich jak drapieżny wygląd przedniej części nadwozia z charakterystycznymi przetłoczeniami na masce oraz nowymi trójkątnymi reflektorami. Postawiono także na zaokrągloną linię okien, która tworzy ciągłą powierzchnię wokół auta tworząc wrażenie unoszącego się dachu. Przypomina to Cuprę Tavascan Concept.

Cupra UrbanRebel Concept

Fot. Cupra

Dynamizm sylwetki podkreślają masywne kształty tylnej części auta wraz z ukoronowaniem całości w postaci okazałego spojlera. Jest on bowiem nawiązaniem do sportowego charakteru buntowniczej Cupry UrbanRebel. Przy całkowitej długości wynoszącej 408 cm, szerokości auta równej 179 cm oraz wysokości zaledwie 144 cm, nowa Cupra zyskała sportowe proporcje i atletyczną sylwetkę.

ZOBACZ TAKŻE
Cupra Born - pierwszy elektryk Cupry. Czy może ostrzejsze wydanie ID.3?

Mocna i wyjątkowo szybka

– Cupra UrbanRebel Concept to radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego firmy, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2025 roku. Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla całej Grupy Volkswagen. Naszym celem jest bowiem produkcja ponad 500 000 miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek Grupy. Nowa Cupra sprawi, że elektromobilność stanie się powszechnie dostępna – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny Cupry.

Cupra UrbanRebel Concept

Fot. Cupra

– Cupra UrbanRebel Concept to charakterystyczny design. Każda wyprofilowana linia i wyrzeźbiona powierzchnia w projekcie jest ożywiona przez malowanie. Wykorzystuje ono cząsteczki kinetyczne, aby dodać wrażenie ruchu na powierzchni, gdy pada na nią światło. Wszystko po to, aby nadać pojazdowi jeszcze bardziej buntowniczy charakter – powiedział Jorge Diaz, dyrektor projektowy Cupry.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama