Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Serie juniorskie F1

Roman Bilinski optymistycznie nastawiony przed wyścigami na Oulton Park

Roman Biliński będzie rywalizował na torze Oulton Park w ten weekend (11-12 września). Jego celem będzie powrót na podium.

Roman Bilinski Oulton Park

Roman Bilinski jest pewny swego

Polak chciałby powtórzyć swoje znakomite rezultaty z początku jego startów w serii GB3 Championship,  w tym zwycięstwa w Spa i Snetterton. Poprzedni weekend nie poszedł po myśli Bilinskiego. Kierowca musiał bowiem wycofać się z dwóch wyścigów z powodu kolizji. Mimo to zarówno zespół jak i kierowca optymistycznie podchodzą do rywalizacji na torze Oulton Park. Jego wysiłki mogą również okazać się kluczowe w Mistrzostwach Zespołów. Arden chce ugruntować pozycję w pierwszej trójce z zaledwie sześcioma wyścigami do rozegrania. 

Oulton Park był szczęśliwym torem dla Bilinskiego w minionych latach. To tutaj Polak stanął po raz pierwszy na podium w Brytyjskiej F4 startując w barwach „Czerwonych strzał” w 2020 roku. Polak tak wypowiedział się o nadchodzącej rundzie.

– Jestem naprawdę podekscytowany powrotem za kierownicę i powrotem do ścigania się w mistrzostwach GB3 na Oulton Park. To właściwy „tor dla kierowców ”, z kilkoma naprawdę wymagającymi, szybkimi zakrętami. Naprawdę ważne było odpowiednie przygotowanie i upewnienie się, że zmaksymalizowałem testy przed zawodami. Ważne, aby upewnić się, że możemy dać z siebie wszystko w ten weekend. Celem, jak zawsze, jest być z przodu i walczyć o zwycięstwa i miejsca na podium. Odnieśliśmy jak dotąd wiele sukcesów w tym sezonie, ale to tylko zwiększa moją motywację do pójścia za ciosem. Zespół zapewni mi fantastyczny samochód jak zawsze. Jestem przekonany o swoich umiejętnościach, więc teraz musimy tylko połączyć te elementy i jestem pewien, że będzie to dobry weekend – powiedział Roman Bilinski.

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja GB3 Championship z Romanem Bilinskim [stream, live]

Niedzielne wyścigi serii GB3 Championship transmitowane będą na oficjalnym kanale serii w serwisie YouTube

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama