Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

5 rzeczy, które sprawdzisz dzięki raportom historii pojazdu

Zakup używanego samochodu to duże wyzwanie. Przez cały czas towarzyszy nam wątpliwość, czy opis samochodu faktycznie pasuje do stanu faktycznego, czy w przeszłości samochód nie był w jakiś sposób uszkodzony, lub czy licznik nie został skutecznie przekręcony. Na szczęście mamy rozwiązanie naszych problemów – raport historii pojazdu, który w czytelny sposób ukaże nam całą jego historię. Sprawdźmy, jakie rzeczy jesteśmy w stanie sprawdzić z użyciem raportu historii pojazdu.

Opublikowano

w dniu

historia pojazdu raport
Artykuł sponsorowany

Przebieg pojazdu

Niestety praktyka cofania licznika przebiegu jest bardzo powszechnym zjawiskiem, które dotyczy nie tylko polskiego, ale i niemieckiego rynku samochodów używanych. Wprawdzie nie dysponujemy precyzyjnymi danymi, jednak z góry możemy założyć, że nawet co czwarty samochód używany przywieziony z Niemiec charakteryzuje się cofniętym przebiegiem. 

Powodów takiego zabiegu nie trzeba nikomu tłumaczyć – im mniejszy przebieg, tym samochód może być wystawiony za wyższą cenę. Na szczęście z raportem historii pojazdu dostępnym na autobaza.pl, nie musimy już liczyć na uczciwość sprzedawcy. Wystarczy, że wpiszemy numer VIN i w ciągu kilku chwil otrzymamy zgromadzone dane na temat odczytów przebiegu wraz z datą przebiegu. 

historię pojazdu sprawdzisz na Autobaza.pl

Historia incydentów

Kolejna istotna dla kupującego informacja, która znajduje się w raporcie historii pojazdu to lista incydentów i historia pojazdu. Mowa tu o samochodach powypadkowych oraz uszkodzonych. Takie samochody bardzo często prezentowane są jako pojazdy bezwypadkowe, co może zmylić szczególnie te osoby, które nie pasjonują się motoryzacją. Jeśli jakiekolwiek zdarzenie zostało zarejestrowane jako incydent w międzynarodowych bazach, wynik ten znajdziemy po ściągnięciu raportu. 

Autobaza gromadzi historię uszkodzeń, bez względu na to, czy samochód pochodzi z Polski, czy został importowany. Bardzo dużą zaletą korzystania z raportu historii pojazdu jest możliwość zweryfikowania również tych samochodów, które pochodzą z innych rynków, takich jak Belgia, Holandia, Francja, Niemcy czy Stany Zjednoczone. Jak wcześniej wspomniano, jeśli informacje o konkretnym modelu i potencjalnych uszkodzeniach znajdują się w jednej z wykorzystywanych baz danych, klient, ściągając raport, zyska również dostęp do tych informacji. Jaką mamy pewność, że zakupiony przez nas raport zawiera interesujące nas dane? Zanim pełny raport zostanie zakupiony, otrzymujemy darmowy wyciąg z zawartością raportu. Jeśli liczba wpisów jest relatywnie duża, możemy być pewni, że po zakupieniu raportu dowiemy się o samochodzie czegoś ciekawego. Taka darmowa próbka sprawia, że nie spotka nas sytuacja, w której po zakupieniu raportu okaże się, że nie ma o pojeździe żadnych informacji. 

Raport autobaza ujawni, czy wykryto jakiekolwiek zdarzenie związane z danym pojazdem, a także jakie elementy samochodu mogły być wzięte pod uwagę przy szacowaniu wartości zdarzenia. Takie dane w precyzyjny sposób pozwolą nam zwrócić uwagę na konkretne usterki, które mogą być źródłem przyszłych problemów z samochodem.  

Sprawdzenie w bazach pojazdów poszukiwanych

 

Raport generowany przez serwis autobaza zawiera również wyciąg z międzynarodowej bazy pojazdów skradzionych. Oferta wysokiej klasy samochodu w bardzo niskiej cenie zawsze powinna wzbudzić w nas wzmożoną czujność. Szczególnie w momencie, gdy stan techniczny pojazdu jest bez zarzutu. By potwierdzić, że samochód nie figuruje jako samochód kradziony, powinniśmy tę ewentualność zweryfikować.

Autobaza posiada dostęp do kilkunastu rejestrów, gromadzonych nie tylko na terenie Polski, ale też innych krajów w Europie. Jeśli, wpisując numer VIN, okaże się, że pojazd nie jest poszukiwany, znacznie zwiększamy prawdopodobieństwo legalności transakcji oraz autentyczności całej dokumentacji. 

Usterki fabryczne

Bardzo często zdarza się, że dany model samochodu obarczony jest produkcyjnymi usterkami technicznymi. Są one spowodowane błędami konstrukcyjnymi lub zwyczajnym niedopatrzeniem producenta. Bardzo istotne, by przed zakupem samochodu zweryfikować, czy wypatrzony przez nas używany model nie ma zarejestrowanych usterek fabrycznych tego typu.

W bazie historii pojazdów używanych autobaza w bardzo szybki sposób dowiemy się, jakie dokładnie usterki fabryczne zostały znalezione w danym modelu samochodu, jaka jest data odnalezienia danej usterki, a także znajdziemy opis usterki wraz z możliwością przetłumaczenia go na język polski. 

W wielu przypadkach oferty sprzedaży samochodów używanych nie zawierają tego typu danych, a są one niezmiernie istotne, jeśli zależy nam na niezawodności danego modelu. W przypadku awaryjnego samochodu to właśnie sekcja usterek fabrycznych może uratować nas przed kupnem pojazdu, w który będziemy musieli zainwestować sporo pieniędzy już po zakupie. 

Opcje wyposażenia

Historia pojazdu używanego, który jest obiektem naszego zainteresowania, powinna również obejmować  informację na temat wyposażenia danego modelu. Autobaza, za pośrednictwem raportu historii pojazdu może również dostarczyć nam informacji o wyposażeniu danego samochodu. 

Dzięki temu zestawieniu jesteśmy w stanie porównać ofertę sprzedawcy ze stanem docelowym i stwierdzić, czy faktycznie wszystkie elementy wyposażenia są dostępne w oferowanym samochodzie. W jaki sposób cała lista wyposażenia jest dla nas dostępna? Dzięki danym zakodowanym w numerze VIN pojazdu. Wystarczy, że wpiszemy numer nadwozia, a komplet informacji pozostanie do naszej dyspozycji. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama