Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Wyścig o GP Turcji F1 2021 – typy, kursy, zakłady. Co można obstawiać?

Wyścig o GP Turcji zapowiada się niezwykle emocjonująco. Wszystko przez Lewisa Hamiltona startującego spoza pierwszej dziesiątki, a także walkę jego partnera zespołowego – Valtteriego Bottasa – z Maksem Verstappenem. Co proponują bukmacherzy na to wydarzenie?

Opublikowano

w dniu

karuzela transferowa w f1 haas i red bull turcja 2020
Fot. Red Bull Content Pool

Zakłady bukmacherskie na wyścig GP Turcji F1 2021 można podzielić na kilka kategorii. Bukmacherzy przede wszystkim zapewniają szeroką ofertę dotyczącą poszczególnych zawodników – miejsc w TOP 3, TOP 6, najszybszego okrążenia czy pierwszego wycofania się z wyścigu. Poza tym mamy do czynienia z pojedynkami kierowców – co ważne, nie tylko zespołowych partnerów. W tym zakresie także można znaleźć kilka ciekawych kursów. W końcu istnieją także zakłady specjalne, które są najciekawsze, ale jednocześnie obarczone sporym ryzykiem. Przyjrzyjmy się im wszystkim. 

GP Turcji F1 2021 – kursy bukmacherskie

Faworytem do zwycięstwa w wyścigu o GP Turcji jest Max Verstappen. Betfan ustalił kurs na tego zawodnika na poziomie 2.10. Holender wystartuje do wyścigu z drugiego miejsca i wiele osób uważa, że szybko poradzi sobie z Valtterim Bottasem i pomknie po wygraną. Kurs na Fina wynosi natomiast 3.25 i jest tylko nieznacznie niższy od tego na…. Lewisa Hamiltona, który wynosi 3.50. Bukmacher uważa, że Brytyjczyk szybko zyska kolejne pozycje i będzie się liczył w walce o wygraną, a z całą pewnością o podium. 

W kontekście walki o podium spore szanse według Betfana mają także Charles Leclerc (kurs 3.00 na miejsce w TOP 3) oraz Sergio Perez (4.00 na miejsce w TOP 3). Walka o czołową szóstkę jest już dużo bardziej rozwinięta. Poza niskimi (poniżej 1.50) kursami na pięciu wyżej wymienionych kierowców, bukmacher przewiduje także kilka innych scenariuszy. Trzech kolejnych zawodników zmieściło się bowiem w kursie 2.00 albo niższym. To Pierre Gasly (1.85), Lando Norris (2.00) oraz Fernando Alonso (2.00). Szanse kolejnych zawodników oceniane są już znacznie niżej – z kursem 4.00 albo niższymi. 

W kontekście rozstrzygnięć wyścigu warto zwrócić uwagę na zakład dotyczący zwycięskiego konstruktora. O ile Max Verstappen jest faworytem całego wyścigu, to w przypadku konstruktorów Betfan oferuje niższy kurs na Mercedesa (1.82). Wynika to oczywiście z faktu, że ekipa z Brackley ma dwóch kierowców gotowych powalczyć o końcowy triumf, więc jest to niejako zakład podwójnej szansy. Kurs na Red Bulla wynosi natomiast 2.05 i jest nieznacznie niższy od tego na wyłącznie Holendra.

  Max Verstappen oraz Lewis Hamilton w TOP 3 wyścigu o GP Turcji F1 2021 – 2,00
Kurs z 10.10.2021 09:00. Kursy mogą ulec zmianie.

Pojedynki H2H – typy bukmacherskie

Wiele ciekawych kursów zawiera także oferta na bezpośrednie pojedynki kierowców. Najciekawszym jest chyba ten na rywalizację Bottasa z Hamiltonem. Fin startuje znacznie wyżej, jednak Betfan uważa, że Hamilton szybko zacznie zyskiwać pozycje i może dojść do spotkania między nimi. A wtedy jest niemal pewne, że w imię walki o mistrzostwo świata kierowców Mercedes poświęci fińskiego kierowcę na rzecz jego partnera. Bukmacher zakłada jednak, że do takiej sytuacji może nie dojść, bowiem to Bottas z kursem 1.80 jest faworytem tego pojedynku. Kurs na Hamiltona wynosi bowiem 1.90

Ciekawa będzie także rywalizacja dwóch kierowców startujących z dalszej części stawki, a mających możliwość znacznego poprawienia swoich pozycji. Mowa tu o Danielu Ricciardo (14. pole startowe) i Carlosu Sainzu (20. pole startowe). Według Betfana faworytem jest Australijczyk, na którego kurs ustalono na poziomie 1.75. Ten na Hiszpana wynosi natomiast 2.00

Niezwykle zacięta rywalizacja zapowiada się także pomiędzy Perezem, a Leclerkiem. Faworytem bukmacherów jest startujący z 3. pola startowego Monakijczyk, na którego kurs wynosi 1.80. Meksykanin, który od czasu podpisania kontraktu z Red Bullem ma mnóstwo problemów z dobrymi wynikami, będzie mógł zadać kłam tym spekulacjom. Kurs na niego wynosi 1.95, więc fani „Checo” mogą być zainteresowani tym zakładem. 

  Daniel Ricciardo lepszy od Sebastiana Vettela w wyścigu o GP Turcji F1 2021 – 1,95
Kurs z 10.10.2021 09:00. Kursy mogą ulec zmianie.

Zakłady na wyścig F1 w Turcji – co jeszcze można obstawić?

Wśród zakładów specjalnych jak zwykle znajdziemy wiele ciekawych kombinacji. W kontekście walki o miejsce na podium, warto zwrócić uwagę na ciekawy łączony zakład od Betfana. Bukmacher oferuje zakłady, w których należy wytypować dwóch kierowców, którzy znajdą się na podium. I tak w tym kontekście kurs na duet Bottas – Leclerc (pozycje 1. i 3. na starcie) wynosi 3.75, a na duet Verstappen – Leclerc 3.25. Całkiem wysoki jest także ten na jednoczesną obecność na podium Bottasa i Verstappena, co jest przecież całkiem prawdopodobne – 1.83.

Kto będzie liderem po pierwszym okrążeniu? Wielu kibiców spodziewa się sytuacji, w której Verstappen błyskawicznie upora się z Bottasem. Bukmacherzy obstawiają jednak, że Fin utrzyma prowadzenie po pierwszym „kółku”. Kurs na to wynosi bowiem 1.50, podczas gdy na prowadzenie innego kierowcy aż 3.25.

Ważnym punktem oferty Betfana są zakłady bukmacherskie na obecność kierowców w TOP 10, które można łączyć. Oznacza to więc, że możemy postawić na kombinację kilku zawodników, którzy ukończą rywalizację o GP Turcji w czołowej dziesiątce. I tak w przypadku dodania do siebie kursów na Pierre’a Gasly’ego (1.30, 4. pole startowe), Fernando Alonso (1.30, 6. pole startowe), Lance’a Strolla (1.55, 9. pole startowe) oraz Sebastiana Vettela (1.60, 11. pole startowe) kurs całkowity wyniesie aż 4.19. 

  Wirtualny samochód bezpieczeństwa podczas wyścigu o GP Turcji F1 2021 – 2,75
Kurs z 10.10.2021 09:00. Kursy mogą ulec zmianie.

***

Artykuł zawiera reklamę legalnego, polskiego bukmachera. Zakłady bukmacherskie skierowane są do osób pełnoletnich i nieodłącznie wiążą się z ryzykiem i możliwą utratą pieniędzy. Poza tym zawieranie zakładów na stronach internetowych spółek, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. BETFAN jest podmiotem legalnie oferującym zakłady wzajemne w Polsce na podstawie decyzji z dnia 29 października 2018 r. wydanej przez Ministra Finansów (sygn. akt: PS4.6831.3.2018).

5/5 (liczba głosów: 1)

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama