Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Ostatnie kwalifikacje ELMS w sezonie 2021 | Relacja Live

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z sesji kwalifikacyjnej do jutrzejszego wyścigu 4h Portimao, który zakończy sezon 2021.

Relacja z kwalifikacji 4h Portiamo 2021 w ELMS
Fot. ©JEP

Najważniejsze trofeum już znamy, ale do zdobycia jeszcze kilka innych tytułów

Najpierw jednak słowo wprowadzenia do weekendu. Ekipa WRT razem z Yifei Ye, Louisem Deletrazem i Robertem Kubicą już ma zapewniony tytuł w klasie LMP2. Jednakże walka toczy się jeszcze w podklasie Pro-Am. Tam obecnie prowadzi załoga #25 G-Drive, która ma 14 „oczek” przewagi nad Ultimate. Do zdobycia pozostaje 25 punktów w wyścigu i jeden punkt w kwalifikacjach. Jednakże raczej trudno się spodziewać, aby któraś z tych załóg mogła wywalczyć pierwsze pole startowe w calej klasie LMP2.

W LMP3 i GTE też czeka nas walka

Dokładniej to w tej pierwszej klasie będzie najciaśniej. Cool Racing prowadzi obecnie pięcioma punktami przed DKR Engineering. Tutaj wspomniany punkt za pole position w tej klasie będzie kluczowy, ponieważ to może pomóc jednej z tych załóg. Jednakże tutaj zwrócę uwagę na dwie rzeczy. Mianowicie jeśli zespół DKR zdobędzie tytuł wśród załóg to mistrzem wśród kierowców zostanie tylko Laurents Hörr. Dlaczego? Ponieważ 24-latek jest jedynym kierowcą, który startuje w załodze #4 na pełen sezon. Natomiast w Cool Racing Matthew Bell, Niklas Krütten oraz Nicolas Maulini jeżdżą cały rok. Druga rzecz to to, że tytuł DKR położyłby kres pięcioletniej dominacji Ligiera w tej klasie w ELMS. Prawie tyle samo trwa hegemonia tego producenta w tej kategorii w Asian Le Mans Series.

W GTE sprawy wyglądają zdecydowanie korzystniej dla Iron Lynx #80. Ta załoga ma 20 punktów przewagi nad AF Corse #88 i 24 oczka nad Spirit of Race. Oczywiście wszystkie trzy załogi korzystają z samochodów Ferrari 488 GTE Evo – Porsche oraz Aston Martin nie są w stanie konkurować z włoską konstrukcją mimo, że ta co wyścig jest coraz bardziej spowalniana przez BoP oraz „success balast”.

Jaka jest rozpiska godzinowa jeśli chodzi o kwalifikacje?

O 15:00 ruszy sesja dla klasy GTE. Następnie o godz. 15:20 naszego czasu na tor wyjadą samochody LMP3. Całość zwieńczy sesja klasy LMP2. Przypominamy też, że jutrzejszy wyścig wystartuje o 14:00 czasu polskiego i potrwa cztery godziny. Poniżej zapraszamy do naszej relacji z sesji kwalifikacyjnej.

 

Oceń nasz artykuł!
Reklama