Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Inne

Na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę podczas sprowadzania samochodu ze Stanów Zjednoczonych?

Zakup używanego pojazdu w Ameryce może być korzystny nawet po doliczeniu kosztu transportu do Polski. Dużo mniej od europejskich odpowiedników kosztują szczególnie stosunkowo nowe, bogato wyposażone modele marek premium. Jednak zazwyczaj tanie są tylko uszkodzone auta sprowadzane ze Stanów. Sprawia to, że transakcja kupna jest dość ryzykowna i w związku z tym warto skorzystać z pomocy pośrednika. Wolisz zająć się tym sam? Już teraz sprawdź, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na import samochodu z USA.

auta sprowadzane z usa

Auto z USA – to się opłaca!

Choć złoty jest obecnie bardzo słaby, a dolar wyjątkowo mocny, zakup pojazdu w Ameryce wciąż może się opłacać! Jak pokazują statystyki, za oceanem ceny sprzedaży niektórych modeli używanych samochodów mogą być niższe aż o 30% w stosunku do rynku europejskiego. Dzięki temu nawet doliczając koszt sprowadzenia auta z USA, jego zakup będzie opłacalny. Chcesz orientacyjnie sprawdzić, ile zapłacisz za import pojazdu ze Stanów? Najlepiej skorzystaj z internetowego kalkulatora ceny dostawy.

Jednak pamiętaj, że samochody sprowadzane z Ameryki w zdecydowanej większości są uszkodzone. Zwykle to właśnie je można tam znaleźć w okazyjnych cenach. Wynika to m.in. z wysokich kosztów serwisowania pojazdów w Stanach Zjednoczonych. Do tego amerykańskie społeczeństwo jest bogatsze od polskiego, a więc ludzie częściej decydują się tam na wymianę auta.

koszta sprowadzenia auta z usa

Niestety wbrew pozorom za oceanem, podobnie jak u nas, również pojawiają się nieuczciwi sprzedawcy. W efekcie zdarzają się m.in. przypadki przekręconych liczników czy ukrywania poważnych usterek. Jak się przed tym chronić? Najlepiej sprowadzenie samochodu z USA zlecić specjalistom. Doświadczeni pośrednicy oferują kompleksowe usługi importu aut z Ameryki. Robiąc to samodzielnie, przed zakupem powinieneś:

  • prześwietlić historię wozu,

  • sprawdzić cykliczność przeglądów technicznych,

  • zweryfikować przeszłość wypadkową.

Sprawdź datę sprzedaży i historię rejestracji auta

Sprawdzenie historii rejestracji wozu jest ważne pod kątem ustalenia sposobu jego eksploatacji. Najlepiej, gdy był on używany przez osobę prywatną. Jednak auta sprowadzane z USA mogą pochodzić również m.in. od:

  • taksówkarzy,

  • leasingodawców,

  • właścicieli wypożyczalni samochodowych.

Przy okazji warto rozwiać wątpliwości związane z datą produkcji samochodu z Ameryki. W Polsce to ona jest najważniejsza, natomiast w amerykańskich ogłoszeniach pojawiają się informacje o roku modelowym. Na tamtejszym rynku producenci często sprzedają nowe modele pojazdów z wyprzedzeniem. W efekcie auto z importu produkowane np. od 2018 roku mogło być sprzedane pod koniec 2017.

Cykliczne przeglądy – stan „zdrowia” samochodu

Zwykle najbezpieczniejszy jest zakup w Ameryce tych aut, które mają udokumentowane przeglądy. Dzięki wpisom ze stacji obsługi pojazdów łatwiej ocenić stan wozu. Jednak musisz mieć świadomość tego, że wiele tamtejszych serwisów zapomina o odnotowywaniu wizyt. Z tego powodu nierzadko samochody sprowadzane z USA mają niekompletną historię serwisową.

import samochodu z ameryki

„Czy samochód był bity?” – historia wypadków

Jak już wspominaliśmy, sprowadzanie aut z USA zwykle wiąże się z wyborem modeli uszkodzonych. Jednak spokojnie – często są to defekty kosmetyczne i koszt ich naprawy będzie niski. Jak w takim razie zweryfikować historię wypadków?

Pomocny będzie tzw. TITLE, czyli dokument potwierdzający transakcję kupna-sprzedaży zawartą w Ameryce. Znajdziesz w nim informację o powodzie uszkodzenia wozu – np. zapis „mirror accident” oznacza lekką stłuczkę. To ważne z punktu widzenia przyszłej rejestracji w Polsce samochodu z importu. Wydział Komunikacji może robić problemy m.in. wtedy, gdy pojawiają się w nim takie wpisy, jak:

  • Certificate of Destruction (CoD) – do kasacji,

  • Non-Repairable – nienaprawialny,

  • Parts Only – do sprzedaży na części.

Zdecyduj i kup!

Pamiętaj, że choć koszt importu auta z USA może być przystępny, tak proces zakupu i sprowadzenia do Polski jest skomplikowany. Najlepiej zleć to specjalistom – skontaktuj się z dobrym pośrednikiem, takim jak firma BidCars. Eksperci znajdą w Ameryce Twój wymarzony samochód, zweryfikują go i kupią. Zorganizują również transport oraz zajmą się formalnościami, w tym zapewnią pomoc w odprawie celnej. Dzięki temu zakup wozu z rynku amerykańskiego będzie bezpieczniejszy!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama