Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Charles Leclerc wzruszony radością rodziców Sergio Pereza

Po GP Meksyku 2021 Charles Leclerc wykonał telefon do Sergio Pereza, aby wyznać jak bardzo wzruszył go widok cieszącego się jego ojca.

Checo Perez i tata

Ktoś skradł show w czasie GP Meksyku 2021

Antonio Pérez Garibay skradł serca serca kibicom podczas weekendu Formuły 1 na torze im. tragicznie zmarłych braci Rodriguez. W szczególności fanom w pamięci zapadł moment, w którym celebrował on wywalczenie przez swojego syna podium w czasie rywalizacji przed swoją publicznością. Sergio Perez stał się bowiem pierwszym w historii kierowcą z Meksyku, który prowadził w wyścigu F1 podczas domowej rundy, a także ukończył rywalizację w czołowej 3. Jak się okazuje nie tylko kibicom spodobał się ten obrazek.

ZOBACZ TAKŻE
Bracia Rodriguez: Poznaj tragiczną historię patronów toru w Meksyku

Po zawodach do kierowcy zespołu Red Bull Racing zadzwonił Charles Leclerc. Monakijczyk postanowił przekazać mu szczerą, ale jakże piękną wiadomość. – Checo, nawet nie wiesz jak bardzo cieszył mnie widok, jak twoi rodzice tak świętowali twój sukces. To sprawiło, że do mych oczu napłynęły łzy. Chciałbym, żeby mój tata mógł mnie zobaczyć [na podium F1 – przyp. red.] – powiedział Monakijczyk do swojego rywala.

Ojciec Leclerca zmarł zanim ten trafił do F1

Biorąc pod uwagę tragedię, jaką skrywa za sobą kierowca Ferrari jego słowa nie dziwią. W 2017 roku po długiej chorobie zmarł jego ojciec Herve. Przed śmiercią 19-letni wówczas Charles Leclerc powiedział, iż w sezonie 2018 zadebiutuje w Formule 1, co w tamtym momencie jeszcze nie było prawdą.

Ostatecznie dzięki zostaniu mistrzem Formuły 2, kierowca z Księstwa Hazardu trafił do królowej sportów motorowych , gdzie uznawany jest za jednego z najbardziej  utalentowanych kierowców. Sytuacja po GP Meksyku 2021 pokazała, iż kierowcy choć na torze są rywalami, to poza nim tworzą motorsportową rodzinę. Kibice za pośrednictwem portali społecznościowych zdążyli już wyrazić swoje uznanie dla Monakijczyka za te słowa. 

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama