Czego szukasz?

Samochody

Škoda przedstawia szkice odświeżonego modelu Karoq. Debiut niebawem

Czeski odpowiednik VW Tiguana i Seata Arony ma już 4 lata na karku. Nic więc dziwnego, że Škoda zdecydowała się na modernizację Karoqa – odświeżony SUV zadebiutuje już 30 listopada i upodobni się do Kodiaqa oraz Octavii.

Skoda Karoq FL

ŠKODA zaprezentowała dwa szkice projektowe odświeżonego modelu Karoq. Kompaktowy SUV marki został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 2017 r. i od tego czasu zdobył uznanie użytkowników na całym świecie. Samochód jest bezpośrednim następcą pudełkowatego SUV-a Yeti. W odróżnieniu od poprzednika Karoq ma bardziej konwencjonalny, stonowany styl. Teraz model ten przeszedł stylistyczną i technologiczną ewolucję. Oficjalna prezentacja odświeżonej Škody Karoq odbędzie się 30 listopada 2021 r. w formacie online.

Škoda Karoq po liftingu upodobni się do Octavii

Pierwszy z dwóch opublikowanych szkiców projektowych przedstawia odświeżony, jeszcze bardziej wyrazisty przód nowej Škody Karoq. Rzucającą się w oczy zmianą jest powiększony, charakterystyczny grill. Jest on bowiem szerszy niż u poprzednika i posiada podwójne listwy, a także nowy, sześciokątny kształt z szerokim wlotem powietrza. W przedstawionych szkicach można zauważyć także, że reflektory są bardziej smukłe, niż w poprzedniej wersji modelu Karoq i sięgają aż do grilla. Ich dynamiczny wygląd podkreślają przeprojektowane światła do jazdy dziennej, które teraz składają się z dwóch oddzielnych części. Poniżej znajdują się światła przeciwmgielne lub, w wyższym standardzie, osobny moduł LED. Takie umiejscowienie reflektorów umożliwia utworzenie charakterystycznych „czterookich” świateł przeznaczonych do bezpiecznej jazdy po zmroku.

Skoda Karoq FL

Drugi, odkryty szkic ŠKODY przedstawia zmiany w projekcie tylnej części pojazdu. W modelu Karoq, oprócz dłuższego tylnego spojlera i wizualnie odświeżonego tylnego zderzaka z czarnym dyfuzorem, światła mają teraz również nowy, ostro zarysowany design. Podobnie jak reflektory z przodu, zostały odchudzone i podkreślają szerokość pojazdu. Znakiem rozpoznawczym Škody stały się już krystaliczne elementy wykończenia tylnych świateł, które dodają wizualnego uroku, zachowując przy tym swój charakterystyczny wygląd w kształcie litery C.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Škoda Karoq Sportline 2.0 TSI DSG 4x4 – bardziej Sport czy Line?

Nabierze drapieżności

Premiera kompaktowego czeskiego SUV-a po modernizacji odbędzie się we wtorek 30 listopada, a więc już za dwa tygodnie. Wtedy też poznamy zapewne więcej szczegółów na temat pojazdu. Można się zapewne spodziewać bogatszego wyposażenia i odświeżonej palety jednostek napędowych. Już po samych szkicach widać jednak, że Karoq nabierze drapieżności i świeżości.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama