Czego szukasz?

Biznes

Jakie modele były hitami sprzedaży w 2021 r. w Polsce? Mamy wyniki

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podał już pełne dane sprzedażowe modeli za 2021 rok w Polsce. O sukcesie Toyoty jako marki niech świadczy fakt, że aż trzy jej modele znalazły się w TOP 5 zestawienia samochodów osobowych. Na rynku samochodów dostawczych nie doszło natomiast do detronizacji lidera z 2020 roku.

najpopularniejsze modele w polsce 2021
Fot. Toyota, Renault

Corolla zdetronizowała Octavię

Toyota Corolla była najlepiej sprzedającym się modelem osobowym w Polsce w 2021 roku. Zmieniła na tym stanowisku Skodę Octavię, która znalazła się na trzecim miejscu zestawienia. Drugie miejsce zajęła bowiem Toyota Yaris. W TOP 5 znalazło się jeszcze miejsce dla Dacii Duster i Toyoty RAV4.

W TOP 10 znaleźli się także zupełnie nowi gracze. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę doskonałą sprzedaż Kii i Hyundaia. Na ósmym miejscu zestawienia wylądował Hyundai Tucson, a na dziewiątym Hyundai I30. Co warte podkreślenia, w 2021 r. model ten sprzedał się ponad dwa razy lepiej niż rok wcześniej. To jedyna taka sytuacja w pierwszej dwudziestce. Czołową dziesiątkę zamknęła Kia Sportage, a tuż za nią znalazła się Kia Ceed. 

ZOBACZ TAKŻE
Sprzedaż nowych samochodów w 2021 roku. Toyota przed Skodą i VW

Są też negatywne zaskoczenia. Volkswagen Golf sprzedał się znaczni gorzej niż rok wcześniej (-26,2%) i wypadł z TOP 15. Duże spadki sprzedaży wśród 20 najpopularniejszych modeli odnotowały także Renault Clio, Fiat Tipo i Ford Focus. 

Najpopularniejsze modele samochodów osobowych w Polsce - 2021 r.

PozycjaModelSprzedaż 2021 (szt.)Zmiana rdr
1.Toyota Corolla2209526,2%
2.Toyota Yaris14479-5,8%
3.Skoda Octavia13116-29,7%
4.Dacia Duster124607,7%
5.Toyota RAV41099214,7%
6.Skoda Fabia10605-12,6%
7.Toyota C-HR966216,8%
8.Hyundai Tucson958549,2%
9.Hyundai I307793100,3%
10.Kia Sportage765869,9%
11.Kia Ceed760726,3%
12.Volkswagen T-Roc748957,3%
13.Toyota Aygo700045,3%
14.Volkswagen Tiguan5921-11,9%
15.Renault Clio5579-35,2%
16.Volkswagen Golf5417-26,2%
17.Skoda Superb5357-16,7%
18.Dacia Sandero520913,8%
19.Fiat Tipo5192-40,6%
20.Ford Focus5080-23,0%

Sprzedaż modeli wśród klientów indywidualnych w Polsce w 2021 roku

Nie od dziś wiadomo, że klienci indywidualni cenią sobie inne wartości niż ci biznesowi, którzy oczywiście kupują więcej samochodów. Najlepiej sprzedającym się modelem wśród klientów indywidualnych w 2021 roku była Toyota Yaris, która wyprzedziła Dacię Duster. Na podium znalazła się jeszcze Toyota Corolla. Ogółem w pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć modeli japońskiej marki. Uwagę zwracają także aż dwa modele Suzuki w TOP 20 – to Vitara (13. miejsce) oraz SX4 S-Cross (18. miejsce. Spadła natomiast popularność modeli Skody – Fabia i Octavia wypadły bowiem z pierwszej dziesiątki zestawienia. 

Najpopularniejsze modele samochodów osobowych w Polsce - 2021 r. - klienci indywidualni

PozycjaModelSprzedaż 2021 (szt.)Zmiana rdr
1.Toyota Yaris6039-24,2%
2.Dacia Duster57618,1%
3.Toyota Corolla4064-1,6%
4.Hyundai Tucson368421,7%
5.Kia Sportage363264,3%
6.Dacia Sandero362745,5%
7.Volkswagen T-Roc339968,4%
8.Toyota RAV43257-2,2%
9.Toyota Aygo324531,4%
10.Toyota C-HR294515,8%
11.Kia Stonic236923,6%
12.Skoda Kamiq2205-16,6%
13.Suzuki Vitara212542,0%
14.Skoda Fabia2099-35,4%
15.Hyundai I201894-10,6%
16.Volkswagen Tiguan1851-14,2%
17.Kia Xceed178850,8%
18.Suzuki SX4 S-Cross175985,0%
19.Skoda Octavia1633-46,7%
20.Kia Ceed153034,8%

Sprzedaż modeli wśród klientów biznesowych w Polsce w 2021 roku

Wśród klientów biznesowych absolutnym hitem 2021 roku była Toyota Corolla, która zdetronizowała Skodę Octavię z przytupem. Podium uzupełniła jeszcze Skoda Fabia. Nowym hitem wśród firm stały się Hyuindai I30 i Hyundai Tucson, które pojawiły się w pierwszej dziesiątce. 

Najpopularniejsze modele samochodów osobowych w Polsce - 2021 r. - klienci biznesowi

PozycjaModelSprzedaż 2021 (szt.)Zmiana rdr
1.Toyota Corolla1803134,8%
2.Skoda Octavia11483-26,4%
3.Skoda Fabia8506-4,3%
4.Toyota Yaris844013,9%
5.Toyota RAV4773523,6%
6.Toyota C-HR671717,3%
7.Dacia Duster66997,4%
8.Hyundai I306301114,2%
9.Kia Cee'D607724,3%
10.Hyundai Tucson590173,8%
11.Skoda Superb4851-12,8%
12.Volkswagen Golf4664-22,0%
13.Renault Clio4610-32,9%
14.Ford Focus4321-24,2%
15.Volkswagen Passat4142-21,7%
16.Volkswagen T-Roc409049,1%
17.Volkswagen Tiguan4070-10,8%
18.Kia Sportage402675,2%
19.BMW Seria 3386917,4%
20.Fiat Tipo3858-29,9%

Sprzedaż modeli dostawczych w Polsce w 2021 roku

Rynek samochodów dostawczych także miał w 2021 roku absolutnego lidera, którym po raz kolejny był Renault Master. Za jego plecami dość niespodziewanie znalazł się Iveco Daily, podium uzupełnił Fiat Ducato, a w TOP 5 znalazły się jeszcze Mercedes-Benz Sprinter i Ford Transit. Na uwagę zasługują także Opel Movano i Toyota Proace City, które odnotowały znaczący wzrost sprzedaży względem poprzedniego roku. 

Najpopularniejsze modele samochodów dostawczych w Polsce - 2021 r.

PozycjaModelSprzedaż 2021 (szt.)Zmiana rdr
1.Renault Master1078444,8%
2.Iveco Daily666755,4%
3.Fiat Ducato5247-14,4%
4.Mercedes-Benz Sprinter5178-11,8%
5.Ford Transit33458,7%
6.Opel Movano281685,3%
7.Peugeot Boxer2670-7,4%
8.Toyota Proace City2483125,1%
9.Volkswagen Crafter24255,9%
10.Ford Transit Custom227928,2%

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama