Czego szukasz?

Samochody elektryczne

Z elektrycznego Forda naładujecie inny samochód. F-150 niczym agregat

Użytkownicy nowego elektrycznego Forda F-150 Lightning oraz Forda F-150 PowerBoost Hybrid będą mogli podzielić się prądem z innymi samochodami. Co ważne, funkcja ładowania od pojazdu do pojazdu będzie dostępna nie tylko dla Fordów.

ford ładowanie od samochodu do samochodu
Fot. Ford

Niezwykle przydatna w kryzysowych warunkach funkcja

Dzięki systemowi Pro Power Onboard, F-150 Lightning i F-150 PowerBoost Hybrid są źródłami energii na kołach o wielu zastosowaniach. Tę możliwość zapewnia pokładowy agregat i system akumulatorów o dużej pojemności. Teraz Ford oferuje kolejną unikatową korzyść dla swoich klientów – ładowanie od pojazdu do pojazdu za pomocą stworzonego przez Forda gniazdka Pro Power Onboard 240 V.

Po podłączeniu do F-150 Lightning lub F-150 PowerBoost Hybrid z opcjonalnym Pro Power Onboard o mocy 9,6 kW albo 7,2 kW, ładowarka Ford Mobile Power Cord pozwala w ciągu godziny uzupełnić energię w Mustangu Mach-E (z akumulatorem o zwiększonym zasięgu i napędem na tylne koła) wystarczającą na przejechanie średnio 30 km. W przypadku F-150 Lightning jest to 21 km, zaś dla E-Transita z niskim dachem ta wartość to średnio 16 km. Oczywiście, że to niewielkie wartości, ale takie które w kryzysowych sytuacjach pozwolą „dotoczyć się” do stacji ładowania pojazdów. 

ZOBACZ TAKŻE
Szybkie ładowanie elektryków? Ford pracuje nad game changerem

Można też ładować… wszystkie urządzenia w domu

Co ważne, klienci mogą z łatwością skorzystać z tej możliwości, łącząc oba auta za pomocą oryginalnego kabla Ford Mobile Power. Po podłączeniu go do 240-woltowego gniazda Pro Power Onboard można używać tego mobilnego przewodu zasilającego do ładowania różnych pojazdów elektrycznych. Wystarczy, że korzystają one z portu ładowania SAE J1772. To rozwiązanie dotyczy Forda Mustanga Mach-E, Forda E-Transita i całkowicie nowego Forda F-150 Lightning, ale także pojazdów innych producentów.

Ford F-150 PowerBoost Hybrid ma dostępny 7,2-kilowatowy agregat pokładowy Pro Power Onboard. Może on być używany również do zasilania narzędzi, akcesoriów, ale także do podpięcia przewodu zasilającego Ford Mobile Power Cord. Zupełnie nowy F-150 Lightning, pierwszy elektryczny pick-up Forda na baterie, zadebiutuje z 9,6-kilowatowym agregatem Pro Power Onboard.

Agregat zamontowany w F-150 Lightning można z powodzeniem używać jako źródła zasilania domu za pomocą Ford Intelligent Backup Power. Zamiast instalować domowy agregat, w razie przerwy w dostawie prądu, pick-up może być używany do zasilania przeciętnego gospodarstwa domowego nawet przez trzy dni. Oczywiście w takiej sytuacji dom musi zostać odłączony od sieci elektrycznej.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama