Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Prezentacje bolidów F1 2022. Kiedy i gdzie? Pełen terminarz

Kiedy i gdzie odbędą się prezentacje bolidów F1 2022? W tym newsie znajdziecie wszystkie informacje na temat prezentacji wyścigowych maszyn wszystkich zespołów na pierwszy sezon po „rewolucji technicznej”.

prezentacje bolidów f1 2022 bolidy f1 2021
Fot. RedBull Pool Content - prezentacja bolidu RedBulla w 2016 roku

Niemal wszystkie ogłoszenia już za nami

Kiedy odbędą się prezentacje bolidów F1 2022? Sezon ogłoszeń dat prezentacji nowych bolidów trwa w najlepsze. Daty swoich prezentacji ogłosiło już bowiem dziewięć  z dziesięciu zespołów. Mamy także niemal wszystkie oznaczenia.

Jako pierwszy samochód zaprezentuje Haas. Prezentacja online odbędzie się 4 lutego i niemal na pewno trzymamy jedynie komputerowe grafiki. 9 lutego zostanie natomiast pokazany RB18. Na ten moment nie wiemy nic o dokładniej godzinie prezentacji, ale za to już teraz możemy być pewni ujęć z toru. Christian Horner już jakiś czas temu zapowiedział shakedown.

Aston Martin poinformował, że zaprezentuje swój zupełnie nowy samochód 10 lutego. Stajnia z Gaydon od razu ujawniła także, że będzie on nosił oznaczenie AMR22. Po raz kolejny będzie to prezentacja online. W sezonie 2021 było to wcześniej nagrane video, w którym oprócz kierowców wypowiadali się także ówczesny szef zespołu Otmar Szafnauer oraz właściciel Lawrence Stroll.

Scuderia Ferrari była drugim zespołem, który ogłosił debiut nowego bolidu – 17 lutego. Niedługo po stajni z Maranello do głosu doszedł McLaren, który odsłoni swoją maszynę szybciej, bo 11 lutego. Razem z nowym bolidem F1, McLaren planuje także aktywności dotyczące ich innych zespołów: e-sportowego McLaren Shadow, Arrow McLaren SP w IndyCar oraz McLaren w Extreme E.

 

Shakedown Mercedesa

Dzień po Ferrari i McLarenie swoje plany ogłosił Mercedes. Stajnia z Brackley potwierdziła, że zaprezentują swój bolid W13 E Performance 18 lutego. Wydarzenie odbędzie się na torze Silverstone i będzie też wzbogacone shakedownem, czyli jazdami pokazowymi. Możemy się zatem spodziewać sporej dawki zdjęć i nagrań.

AlphaTauri swoją maszynę na nowy sezon pokaże 14 lutego w samo południe. Romantycznie, prawda? Alpine zrobi to natomiast dokładnie tydzień później – dwa dni przed testami w Barcelonie. 

Jako ostatni swój wyścigowy samochód pokaże Alfa Romeo F1 Team Orlen. Zespół sponsorowany przez polski koncern paliwowy zrobi to bowiem 27 lutego, a więc już po testach w Barcelonie, na których wystąpi w tymczasowym malowaniu. W tym przypadku szczegóły techniczne poznamy więc jeszcze przed malowaniem.

Red Bull zrobi to, co ich największy rywal

Red Bull Racing potwierdził, że pokaże światu bolid RB18 już 9 lutego o godz. 17:00 czasu polskiego. Oznacza to, że będą drugim zespołem F1, który odsłoni swoją konstrukcję. Oprócz zdjęć studyjnych możemy być pewni dodatkowych ujęć z toru. Już jakiś czas temu Christian Horner zapowiedział shakedown, który ostatnio w przypadku Czerwonych Byków stał się coroczną tradycją.

Williams został ostatnim zespołem, który podał do wiadomości publicznej datę swojej prezentacji. Co ciekawe stajnia z Grove nie zdradziła jeszcze oznaczenia swojej konstrukcji. Brytyjczycy pokażą swój bolid 15 lutego o godz. 14:00 czasu polskiego. Najprawdopodobniej, podobnie jak w poprzednich latach, Williams podzieli się renderami.

ZOBACZ TAKŻE
Przedsezonowe testy F1 2022. Wszystko, co musicie o nich wiedzieć

Przypomnijmy, że pierwsza tura przedsezonowych testów startuje 23 lutego, więc do wtedy zobaczymy wszystkie bolidy w jakiejś formie. W jakiejś formie, ponieważ zaprezentowane maszyny mogą znacząco różnić się od tych, jakie zobaczymy na przedsezonowych testach w Barcelonie. Z pewnością kibice będą mogli jednak zobaczyć ogólny obraz samochodów na 2022 i wybrać najlepsze propozycje. 

Prezentacje bolidów F1 2022 – terminarz

 ZespółOznaczenie samochoduData prezentacji
HaasVF-2204.02 12:00
Red Bull RacingRB1809.02 17:00
Aston Martin CognizantAMR2210.02
McLarenMCL3611.02 20:00
Scuderia AlphaTauriAT0314.02 12:00
Williams Racing-15.02 14:00
Scuderia FerrariF1-7517.02 14:00
Mercedes AMG Petronas MotorsportW1318.02
Alpine RacingA52221.02
Alfa Romeo F1 Team OrlenC4227.02 9:30

Materiał będzie aktualizowany wraz z kolejno pojawiającymi się informacjami.

5/5 (liczba głosów: 14)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama