Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Jakich okularów potrzebuje kierowca?

Czy wiesz, że jako kierowca z wadą wzroku, potrzebujesz okularów, które nie tylko będą korygować wadę, ale również pomogą Ci w lepszym zadbaniu o ten zmysł, niezbędny do bezpiecznego przemieszczania się? Oto najważniejsze zasady związane z doborem okularów dla kierowców.

okulary samochód kierowca
Artykuł sponsorowany

Najważniejsze filtry, które powinny znajdować się w okularach

Kiedy kierujesz samochodem, zwłaszcza w nocy, Twoje oczy narażone są na działanie np. świateł pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka, co ma istotny wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale też na bezpieczeństwo poruszania się na drodze. Aby zminimalizować ryzyko związane np. z chwilowym oślepiającym działaniem świateł, można sięgnąć po okulary do jazdy nocą.

Zwłaszcza okulary do jazdy nocą powinny posiadać filtry i powłoki, które sprawią, że zmysł wzroku będzie lepiej przystosowany do jazdy. Do najważniejszych tego typu rozwiązań należą: fotochrom, antyrefleks, a także polaryzacja.

Zobacz, jakie mają zastosowania wskazane filtry w okularach.

Fotochrom – dlaczego jest istotny

Pierwszym wskazanym rozwiązaniem jest powłoka fotochromowa, którą uznaje się za stosunkowo nowe rozwiązanie. Wyróżnia się ono jednak dużą funkcjonalnością. Powłoka fotochromowa zmienia kolor soczewek w okularach i może dostosować się do warunków, w których obecnie przebywasz. W przypadku dużego natężenia światła szkła lekko się przyciemniają, chociaż nie tak mocno, jak jest to w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Z powodu swojej wysokiej uniwersalności w dostosowywaniu się do światła, z okularów z fotochromem możesz korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy.

Antyrefleks – poznaj jego funkcje

Okulary z antyrefleksem sprawiają, że widoczność może być jeszcze lepsza. Wystarczy zwrócić uwagę na takie zalety antyrefleksu jak: mniejszy poziom przepuszczalności światła, co ma wpływ na większy kontrast, dzięki temu obraz staje się wyraźniejszy czy też znacznie mniej dostrzegalne błyski albo innych elementy, które mogą wpływać na widoczność. Filtr chroni przed ich obecnością, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy.

Polaryzacja – dowiedz się więcej o tym filtrze

Kolejnym, równie istotnym filtrem jest polaryzacja. Powłoka polaryzacyjna przede wszystkim chroni wzrok przed promieniami, które padają poziomo. Takie ułożenie świateł powoduje, że w okularach powstają refleksy, odbijające się w soczewkach. Obecność takich świateł może doprowadzić do chwilowego oślepienia, a w rezultacie do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Można tego uniknąć wyposażając swoje okulary w odpowiednie filtry. Polaryzacyjne powłoki to dobry wybór zarówno w przypadku okularów przeznaczonych do jazdy nocnej, jak i okularów na dzień.

Gdzie można kupić okulary do jazdy nocą?

Chcesz kupić wysokiej jakości okulary w sprawdzonym miejscu? Odwiedź sklep internetowy wOkularach.pl. Zakupy w Internecie dają Ci możliwość spokojnego przeglądnięcia pełnej oferty w dogodnym dla Ciebie terminie – o każdej porze dnia i nocy. Co więcej, zamówienia składasz kiedy chcesz, a ich realizacja, tj. wysyłka, zwykle następuje w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Niezwykle ważną zaletą sklepu jest możliwość zakupu towaru w cenie znacznie niższej niż w salonie stacjonarnym. Koszt takich okularów może wynosić nawet kilkadziesiąt procent mniej, co można uznać za dużą oszczędność.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama