Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

Kacper Sztuka zdradził plany na 2022. Będzie walka o mistrzostwo?

Kacper Sztuka zdradził swoje plany na rok 2022. Polak będzie reprezentował jeden z najlepszych zespołów Włoskiej Formuły 4 – US Racing.

Kacper Sztuka
Fot. Kacper Sztuka Racing

Znamy plany Polaka: Jest bardzo ambitnie

Kacper Sztuka we Włoskiej Formule 4 zadebiutował w 2021 roku. Jest to seria wyścigowa o największym prestiżu na tym poziomie rywalizacji. Polak w czasie kampanii reprezentował przez sporą część zespół AS Motorsport. Jednak podczas szóstej rundy ubiegłorocznego sezonu nastolatek wystartował w barwach znanej ekipy Iron Lynx. Sztuka na koniec sezonu w klasyfikacji debiutantów zajął 8. miejsce. 

ZOBACZ TAKŻE
Kacper Sztuka rusza na podbój Formuły 4. Co warto o nim wiedzieć?

Po sezonie 2021 Polakiem zainteresowało się kilka zespołów. Kierowca z Cieszyna testował bowiem wraz z ekipami R-ace GP oraz Ungar-Schumacher Racing. Ostatecznie 16-latek podpisał kontrakt na starty z tą drugą ekipą, o czym poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

 

US Racing to jedna z najlepszych ekip w stawce

Niemiecki zespół wyścigowy, którym zarządzają były kierowca F1 i mistrz Formuły Nippon z 1996 roku, Ralf Schumacher oraz Gerhard Ungar, święcił wiele sukcesów na poziomie Formuły 4. W barwach ekipy z Kerpen w przeszłości gigantyczne sukcesy odnosili tacy zawodnicy, jak aktualny kierowca rezerwowy Alfy Romeo Racing Orlen w F1 Theo Pourchaire, czy znany z Formuły 2 Lirim Zendelli. W sezonie 2021 Tim Tramnitz reprezentując US Racing, zachwycał kibiców podczas rywalizacji w ADAC Formule 4 i we Włoskiej F4. Niemiec został bowiem w tych seriach wicemistrzem, a dodatkowo praktycznie jako jedyny kierowca był w stanie nawiązać rywalizację z fenomenalnym Oliverem Bearmanem. 

Biorąc pod uwagę te fakty, wydaje się iż Kacper Sztuka, który już ma doświadczenie w bolidach Formuły 4, w 2022 roku może włączyć się do walki o czołowe lokaty. Dzięki swojemu olbrzymiemu talentowi oraz bez wątpienia znakomitemu zespołowi, zawodnik z Cieszyna ma wszystko by walczyć o taki sukces. Partnerami Polaka z zespołu w nadchodzącym sezonie będą Singapurczyk Nikhil Bohra oraz Francuz Marcus Amand. 

5/5 (liczba głosów: 2)
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wuja

    14 marca 2022 at 21:15

    Brawo Kacper!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama