Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Biznes

Nowy zarządzający Renault Polska. To kolejny Francuz

Z dniem 1 kwietnia 2022 r. Fabien Goulmy objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego East oraz Dyrektora Marki Renault East. Jednocześnie został Dyrektorem Zarządzającym Renault Polska.

fabien goulmy
Fot. Renault

Poprzedni dyrektor zarzadzający Timothy Manuel przeszedł do Dacia International Business, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Marketingu.

Kim jest Fabien Goulmy?

Fabien Goulmy ma 51 lat i jest absolwentem szkoły biznesowej w Tuluzie. W 1995 r. dołączył do Grupy Renault w Regionalnej Dyrekcji w Tuluzie najpierw jako Asystent ds. Marketingu, a później kierował Działem HR i Szkoleń, skąd w 1998 r. przeniósł się do Działu Sieci i Sprzedaży na Francję.

W latach 2000-2002 był Sekretarzem Wykonawczym przy Wiceprezesie Obszaru Francji. Przez kolejne dwa lata zdobywał doświadczenie, zarządzając Działem Usług Technicznych w RRG Renault Paris. W 2004 r. został Dyrektorem RRG Argenteuil – dealera Renault. W latach 2006-2007 był Menadżerem ds. Analizy Działań Rynkowych w Renault w Niemczech, a do 2009 r. – Menadżerem ds. Marketingu Produktu Segmentu D w centrali firmy.

Później przez kilka lat był Menadżerem ds. Marketingu i Sprzedaży odpowiedzialnym za gamę małych samochodów dostawczych i pick-upów w skali globalnej w dziale pojazdów użytkowych, a w 2015 r. objął stanowisko Dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej i Cen marki Renault Pro+. Od 2018 r. pracował dla Awtowaz jako Dyrektor Marki Lada i Dyrektor Marketingu.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama