Czego szukasz?

Porady

Regeneracja reflektorów. Co warto o niej wiedzieć i dlaczego jest taka ważna?

Podstawowym celem projektowania oświetlenia samochodowego zawsze była poprawa bezpieczeństwa. Dewizą dla wszystkich kierowców powinny być słowa „widzimy więcej – reagujemy szybciej”. Dlatego też ogromnym powodzeniem cieszą się fachowe firmy zajmujące się regeneracją i naprawą reflektorów.

auto gamma kraków
Artykuł sponsorowany

Coraz większe zainteresowanie regeneracją reflektorów

Auto Gamma została założona w roku 1993 roku z ideą, aby wypełnić lukę na rynku warsztatów samochodowych. W tym czasie kierowcy zmuszani byli do wymiany lamp na bardzo drogie oryginalne reflektory albo kiepskiej jakości tanie zamienniki. Początkowym celem firmy było wskrzeszenie starych reflektorów poprzez renowację oraz ponowne napylanie aluminium na wypalone odblaski.

Z czasem poszerzano zakres usług związanych z lampami, wprowadzając ich modyfikacje na reflektory wykorzystujące technologie LED. Obecnie firma na bieżąco śledzi, jakiego postępu dokonuje świat w kierunku oświetlenia samochodowego. Historia ukazuje najważniejsze zmiany, od wynalezienia pierwszej żarówki, coraz większą ilość samochodów, wprowadzenie ksenonów oraz LED-ów.

Co właściwie składa się na oświetlenie w samochodzie?

Projekt oświetlenia samochodowego odnosi się do trzech odrębnych zestawów świateł w samochodzie, z których każdy ma swoje własne cele bezpieczeństwa. Pierwszym z nich jest reflektor, który pozwala widzieć w nocy. Kolejny to kierunkowskazy, które informują kierowców, kiedy chcesz skręcić. Trzecie to tylne światło, które poprawia widoczność pojazdów jadących za Tobą na drodze.

Jednakże projektowanie oświetlenia samochodowego i regeneracja lamp jest już czymś więcej niż tylko funkcją bezpieczeństwa. Stało się to również stylistycznym wyrazem indywidualnego samochodu. Dodatkowo wszelkie innowacyjne przeróbki w naszym warsztacie zwiększają wartość Twojego samochodu. Taka usługa jest też znakomitym rozwiązaniem, jeśli planujesz odsprzedać samochód.

Firma Auto Gamma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań; oświetlenie samochodowe jest domeną naszego serwisu. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy interesują się stylizacją, tuningiem pojazdów lub kosmetyką samochodową, a także dla entuzjastów motoryzacji i tych, którzy pragną ogólnego przeglądu i regeneracji w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

auto gamma fachowcy

Zespół Auto Gamma składa się wyłącznie z wysokiej klasy specjalistów

Dlaczego warto dbać o reflektory?

Utrzymanie pojazdu w czystości, ochronie i konserwacji jest ważne z wielu powodów. Czysty pojazd wygląda ładniej, lepiej zachowuje swoją wartość i okres jego żywotności będzie trwał dłużej, jeśli jest zadbany. Taki samochód również zapewni Ci bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych aspektów tego wszystkiego jest regeneracja reflektorów.

Widzenie w nocy lub podczas burzy jest tak samo ważne, jak posiadanie hamulców w samochodzie. Jednym z największych problemów z nowoczesnymi reflektorami jest to, że są one plastikowe i z czasem blakną, matowieją, żółkną. Żółknące i zamglone reflektory znacznie zmniejszą Twoją widoczność w nocy i przy złej pogodzie, czynią je niebezpiecznymi, i dlaczego może to być najważniejsza rzecz w Twoim samochodzie, oprócz przedniej szyby, którą musisz zachować błyszczącą, czystą i przejrzystą.

Proces renowacji reflektora jest szybki, łatwy i znacznie tańszy niż wymiana. Decydując się na regenerację lamp możesz natychmiast poprawić widoczność w nocy nawet o 95%, bez konieczności inwestowania w części zamienne. Każdy z fachowo wyszkolonych pracowników Auto Gamma zwraca uwagę na szczegóły wykraczające poza reflektory, zapewniając ochronę otaczającego wykończenia podczas renowacji.

Decydując się na rutynowe renowacje reflektorów zapobiegają powrotom nieznośnego, mętnego i żółtego wyglądu po ekspozycji na promieniowanie UV, a także zapobiegają wszelkim uszkodzeniom, które mogą pochodzić z ekspozycji na słońce, brudu i innych drogowych zanieczyszczeń. Nadążanie za tym aspektem może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa kierowców, a także długoterminowej wartości twojego samochodu.

Kiedy najwyższy czas na wymianę reflektorów?

Całkowita wymiana powinna odbywać się okresowo, gdy emitowane światło nie wystarcza do zobaczenia w ciemności lub sprawia nam ciągłe kłopoty. Czasem lepiej wymienić, niż marnować pieniądze na dalsze konserwacje. Zatem jeśli uszkodzenie jest zbyt duże lub nie do zastąpienia, zaleca się wymianę reflektorów samochodowych. Auto Gamma ma dostęp do wszelkich części, niezbędnych do regeneracji oraz napraw lamp. I dotyczy to wszystkich modeli samochodów, obecnych na rynku. Auto Gamma jest również bezpośrednim importerem części i elementów związanych z oświetleniem samochodowym. Klienci firmy to również osoby, które sprowadzają samochody z Anglii bądź Stanów Zjednoczonych. Taki klient ze względów bezpieczeństwa oraz panujących przepisów UE trafia do firmy w celu adaptacji oświetlenia do warunków unijnych.

Idąc w kierunku postępowych zmian dotyczących oświetlenia samochodowego, jedną z wielu usług, jakie proponuje Auto Gamma jest montaż projektorów Bi-LED. Ponosząc stosunkowo niewielkie koszty można zwiększyć atrakcyjność wizualną swojego pojazdu, a przede wszystkim sprawić, iż jazda po zmroku stanie się przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Jeżeli rozwój technologii oświetlenia samochodowego daje taką możliwość, to warto z niej korzystać, tym bardziej że Auto Gamma chętnie i profesjonalnie służy pomocą dokonując odpowiednich przeróbek rzetelnie, sprawnie i fachowo.

W ofercie firmy znajdują się kompleksowe usługi związane z naprawą LED, montażem i regeneracją kloszy i odbłyśników, a także montaż soczewek BI-LED, świateł dziennych i dynamicznych kierunkowskazów. Poza stroną internetową i mediami społecznościowymi firmę można odwiedzieć już w dwóch lokalizacjach – przy ul. Siemaszki 1 w Krakowie oraz w nowo otwartym salonie w Warszawie przy ul. Modlińskiej 34.

Z wielu powodów ważne jest, aby mieć jasne i przejrzyste reflektory. Przede wszystkim dotyczy to naszego bezpieczeństwa, ale również może być wiodącym czynnikiem wpływającym na wartość odsprzedaży naszego samochodu. Stąd też coraz więcej użytkowników zagląda do warsztatów zajmujących się takimi usługami. Jedną z nich jest Auto Gamma, która codziennie odbiera setki telefonów. To zmotywowało zarządzających, aby poszerzyć swój zasięg i być bardziej dostępnym na rynku w Polsce. Stąd też pomysł, aby stworzyć franczyzę udostępniając markę i dzieląc się doświadczeniem osobom chętnym otworzyć placówkę partnerską – Franczyza Auto Gamma

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama