Czego szukasz?

Porady

Ogrzewanie postojowe do samochodu – jakie będzie najlepsze?

Chcesz korzystać z samochodu komfortowo nawet podczas mrozów? Pomyśl o zamontowaniu w nim ogrzewania postojowego. Obecnie asortyment tego typu ogrzewania jest bardzo szeroki. O czym należy pamiętać przy jego wyborze?

ogrzewanie postojowe
Artykuł sponsorowany

Kiedy warto kupić ogrzewanie postojowe?

Ogrzewanie postojowe, które potocznie jest określane również jako webasto, pozwala na ogrzewanie samochodu w trakcie postoju.

Dzięki niemu można wsiąść do przyjemnie ciepłego pojazdu wtedy, gdy parkuje się na zewnątrz w trakcie zimy, a także wtedy, gdy samochód jest przechowywany w nieogrzewanym garażu.

Również ogrzewanie postojowe będzie świetnym wyborem do samochodów jak minivany, kampery, auta dostawcze, aby zapewnić w nim większy komfort.

Wobec tego ogrzewanie postojowe jest w stanie zapewnić wysoki poziom komfortu w trakcie ujemnych temperatur, ale warto też wskazać, że wspiera ono działanie silnika, który jest wstępnie rozgrzewany, co wpływa na jego efektywność pracy.

Jakie ogrzewanie postojowe wybrać?

Ogrzewanie postojowe można podzielić na wiele kategorii zależnie od tego, jaki jest sposób jego działania.

Ogrzewanie postojowe może być podzielone na dwie kategorie, czyli na ogrzewanie spalinowe oraz na ogrzewanie elektryczne.

Spalinowe ogrzewanie postojowe bazuje na spalaniu benzyny, oleju napędowego, a także wspierane jest przez akumulator samochodowy.

Drugim rodzajem jest ogrzewanie elektryczne, które pracuje elektrycznie, na przykład jak popularne ogrzewanie postojowe elektryczne 12 V. Takie ogrzewanie może działać niezależnie od silnika. To ogrzewanie określane również jako powietrzne.

Dostępne jest również elektryczne ogrzewanie postojowe, które wpinane jest do gniazdka elektrycznego. Wtedy ma ono zastosowanie podczas parkowania pojazdu w nieogrzewanym garażu.

Z powyższych wariantów ogrzewania postojowego bardzo popularne jest to elektryczne. W porównaniu do spalinowego jest łatwiejsze w montażu i tańsze, dlatego decyduje się na nie wiele osób.

Gdzie można kupić ogrzewanie postojowe?

Obecnie ogrzewanie postojowe elektryczne 12 V oraz inne rodzaje ogrzewania postojowego można zakupić w sklepach sprzedających wyposażenie motoryzacyjne. Można tam znaleźć szeroką gamę urządzeń do wyboru od wielu producentów.

Ogrzewanie postojowe elektryczne jest też dostępne online. Można kupić je wtedy z szybkim transportem do domu. Ogrzewanie tego typu jest łatwe w montażu, dlatego można wykonać go również we własnym zakresie.

Gdy natomiast zamierza się kupić ogrzewanie spalinowe, wtedy najlepiej udać się do fachowej firmy zajmującej się jego montażem.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama