Czego szukasz?

Inne

Ferrari Daytona SP3 za blisko 2 tysiące złotych? Z LEGO to możliwe

LEGO po raz kolejny dodaje do swojej oferty ogromny zestaw specjalnie dla fanów motoryzacji. Tym razem padło na najnowsze dzieło marki z Maranello, Ferrari Daytonę SP3. Po Porsche 911 GT3 RS, Bugatti Chironie i Lamborghini Sianie będzie to czwarty zestaw w skali 1:8, czyli w największym formacie oferowanym przez firmę z Billund. Czy nowy zestaw powtórzy sukces poprzedników? O tym w artykule.

Ferrari Daytona SP3 Lego
Fot. LEGO / Ferrari Daytona SP3

Wymiary i parametry modelu

Ferrari Daytona SP3 jest – bez dwóch zdań – potężnym modelem. Skala, w której został wykonany powoduje, że finalnie długość wyniesie 59 cm, szerokość 25 cm, a wysokość 14 cm. O dużej liczbie detali świadczyć może ilość elementów wchodzących w skład zestawu, jest ich aż 3778 co czyni go największym spośród wszystkich aut z serii.

ZOBACZ TAKŻE
W końcu jest - LEGO pokazało bolid McLarena. Ile kosztuje?

Jakie funkcje ma Ferrari Daytona SP3 w wersji LEGO?

Ferrari Daytona SP3

Fot. LEGO / Pudełko zestawu jest równie ekskluzywne co sam model

Jak na serię Technic przystało, Ferrari doczekało się wielu działających, funkcjonalnych elementów. Świetnie odwzorowano układ napędowy i kierowniczy. Ruchomy silnik V12 ukryty pod przezroczystą pokrywą zintegrowany jest z kołami, dzięki temu podczas jazdy możemy zaobserwować jego pracę. Kierownica powoduje skręcanie kół, a umieszczona przy niej manetka kontroluje działającą 8-biegową skrzynię. 

Nadwozie stanowi ciekawe połączenie elementów LEGO Technic oraz klasycznych, dobrze znanych wszystkim klocków. Dzięki temu jego kształt jest świetnie odwzorowany. Dach można w łatwy sposób zdjąć a drzwi niczym w prawdziwym aucie otwierają się do góry, możemy unieść je po naciśnięciu dźwigni w tylnej części pojazdu. Fani klocków z pewnością zwrócą tutaj uwagę na felgi, które są zupełnie nowym elementem, niespotkanym wcześniej w żadnym zestawie LEGO. Nowe są też opony, gdyż po raz pierwszy mają one prawdziwy bieżnik kierunkowy. 

 


 

Po premierach poprzednich aut LEGO w skali 1:8 fani skarżyli się na dużą ilość naklejek. Trudno się z tym nie zgodzić, konieczność samodzielnego naklejania obniża prestiż zestawu. Tutaj Duńczycy też wychodzą klientom naprzeciw, Ferrari Daytona SP3 nie ma, bowiem żadnej części, na którą budujący musi nanieść naklejkę. Zamiast tego wszystkie wzory na elementach są nadrukowane. Duży plus dla LEGO. Poza elementami potrzebnymi do złożenia samochodu w pudełku znaleźć można też plakietkę z unikalnym numerem seryjnym zestawu. Zapowiedziano też dużą książkę, w której będzie można przeczytać o procesie tworzenia projektu.

ZOBACZ TAKŻE
Chińskie podróbki LEGO. Co można kupić i czy to w ogóle ma sens?

Cena i dostępność zestawu

Cena modelu dla większości fanów motoryzacji będzie zapewne zaporowa. 1899 zł to ogromne pieniądze, co niestety nie zmienia faktu, że ta kwota za zestaw tej wielkości nie powinna nikogo dziwić. Zapewne swoje trzy grosze dorzuciło samo Ferrari, znane jako marka z drogimi licencjami. Cena z biegiem czasu będzie naturalnie malała, nie należy się jednak spodziewać znaczących obniżek. Daytona SP3 będzie dostępna od 1 czerwca na oficjalnej stronie Lego. Wtedy też zaczną się pojawiać oferty w innych sklepach z zabawkami. Można śmiało zakładać, że taki stan rzeczy utrzyma się przez kolejne cztery lata, póki nie wyjdą dwa nowe, klockowe modele supersamochodów. Kolejne auto od LEGO w skali 1:8 już w 2024 r.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama