Czego szukasz?

Porady

Dlaczego warto posiadać bagażnik rowerowy?

Jazda na rowerze to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli planujesz przewozić swój rower samochodem, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany bagażnik rowerowy. Sprawdź, jak wybrać najlepszy model!

bagażnik samochodowy rowery
Artykuł sponsorowany

Bagażniki rowerowe są często wybieranym sposobem przewożenia jednośladów. Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Bagażnik rowerowy – wygodny sposób przewożenia jednośladów

Istnieje kilka sposobów na transport rowerów samochodem. Idealnym wyjściem w tej sytuacji może się okazać zakup specjalnego uchwytu lub bagażnika do bezpiecznego przewożenia rowerów.

Bagażnik na dach czy na hak holowniczy?

Wybór idealnego bagażnika rowerowego nie jest łatwym zadaniem. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by był dopasowany do Twoich potrzeb. Do wyboru mamy bagażniki rowerowe mocowane na dachu lub na haku holowniczym, a także montowane na klapę bagażnika pojazdu.

  • Bagażniki mocowane na dach – ich dużym plusem jest to, że są stosunkowo niedrogie i nie wymagają posiadania haka holowniczego. Przewożąc rowery na dachu, mamy też swobodny dostęp do bagażnika pojazdu. Uchwyt rowerowy na dach wymaga posiadania bagażnika bazowego (belki poprzeczne). Warto jednak pamiętać, że nie każdy rower może być przewożony na dachu z uwagi na jego ciężar. Jeśli waga jednośladu przekracza maksymalny udźwig dachu lub posiadasz rower elektryczny, warto zastanowić się nad wyborem innego sposobu transportu.
  • Bagażniki mocowane na hak holowniczy – bezpieczne, komfortowe oraz aerodynamiczne. Rower przewożony w tego typu platformie nie wystaje poza obrys samochodu i nie wytwarza oporu powietrza w trakcie jazdy. Dużą zaletą tego typu bagażników jest to, że można w nich przewozić rowery elektryczne. Umieszczenie jednośladu na bagażniku na hak jest proste i szybkie. Zdecydowana większość bagażników rowerowych na hak obecnie posiada system odchylania, który umożliwia swobodny dostęp do przestrzeni bagażowej pojazdu. Wystarczy nacisnąć w platformie pedał i odchylić zamocowane rowery razem z platformą. Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że trzeba posiadać hak holowniczy.
  • Bagażniki montowane na klapę bagażnika – ich zalety to niewielkie rozmiary i stosunkowo niska cena oraz brak konieczności posiadania haka holowniczego lub bagażnika bazowego. Bagażniki rowerowe mocowane na klapę utrudniają dostęp do bagażnika samochodowego i ograniczają widoczność z tyłu. Mogą zostawić ślady na karoserii.

Gdzie kupić bagażniki rowerowe najwyższej jakości?

Jeśli wiesz już, jaki bagażnik do przewozu rowerów będzie dla Ciebie idealnym wyborem, pozostaje znaleźć odpowiednie miejsce do jego zakupu. Szeroki wybór bagażników do transportu jednośladów oferuje salon Taurus w Rybniku – bagażniki rowerowe Rybnik. Znajdziesz tam nie tylko wysokiej jakości bagażniki rowerowe, ale także inne akcesoria ułatwiające podróże samochodem ze sprzętem sportowym na pokładzie.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama