Czego szukasz?

Porady

Jak ubezpieczyć samochód?

Aby ubezpieczyć samochód, musisz podpisać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Potwierdzeniem zawarcia tej umowy jest polisa – dokument zawiera warunki ubezpieczenia m.in. zakres odpowiedzialności. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć samochód.

ubezpieczenie samochodu jak kupić
Artykuł powstał we współpracy z partnerem

Ubezpieczenie samochodu krok po kroku

Polskie prawo nakłada na wszystkich właścicieli samochodów obowiązek posiadania ubezpieczenia OC. W przypadku uszkodzenia mienia czy spowodowania uszczerbku na zdrowiu nie odpowiadasz za szkody własnym majątkiem – odpowiedzialność przeniesiona jest na ubezpieczyciela, który wypłaca odszkodowanie poszkodowanej stronie. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – za brak ważnej polisy możesz zostać ukarany mandatem.

Właściciele samochodów mogą korzystać także z dodatkowych ubezpieczeń – nie są one obligatoryjne:

 • Auto Casco (AC) – w ramach ubezpieczenia samochodu otrzymasz odszkodowanie, jeżeli Twój pojazd zostanie skradziony lub ulegnie uszkodzeniu.
 • Car Assistance – w przypadku niespodziewanych sytuacji (np. awaria samochodu, wypadek, kradzież), możesz skorzystać z pomocy ubezpieczyciela. Car Assistance obejmuje m.in. naprawę samochodu, serwisowanie, holowanie, a także możliwość korzystania z pojazdu zastępczego.
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia wsparcie finansowe dla kierowcy i pasażerów, którzy ulegli wypadkowi. Odszkodowanie pokrywa m.in. koszty leczenia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie samochodu w ofercie PKO BP

Korzystając z oferty PKO BP wszystkie formalności związane z ubezpieczeniem samochodu (OC, AC, NNW, Car Assistance) załatwisz on-line. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji IKO lub konta internetowego iPKO. W ten sposób szybko porównasz oferty pięciu ubezpieczycieli i wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

Jak ubezpieczyć samochód za pośrednictwem PKO BP? To proste. Zaloguj się do konta iPKO lub aplikacji IKO. Następnie wejdź w zakładkę „ubezpieczenia”. Znajdziesz tam prosty formularz. Wypełnisz go w kilku prostych krokach. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie PKO BP: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-samochodu/

Proces ubezpieczenia

  1. Podaj numer rejestracyjny samochodu, który chcesz ubezpieczyć.
  2. Sprawdź, czy dane pojazdu, które zostały pobrane przez system po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego, są prawidłowe. Jeżeli formularz nie został automatycznie uzupełniony, musisz ręcznie wpisać dane z dowodu rejestracyjnego – m.in. numer VIN, model samochodu, rok produkcji, moc i pojemność silnika.
  3. Uzupełnij dane właściciela pojazdu (imię, nazwisko, PESEL i adres z dowodu rejestracyjnego).
  4. Wybierz zakres ubezpieczenia – OC, AC lub OC + AC. Wskaż datę, od której ma obowiązywać ubezpieczenie.
  5. Na ekranie wyświetlą się oferty ubezpieczycieli – porównaj je i wybierz tę najkorzystniejszą. W tym kroku możesz także zaznaczyć dodatkowe ubezpieczenie NNW i AC.
  6. Podaj adres e-mail – na skrzynkę otrzymasz wszystkie dokumenty.
  7.  Zapłać składkę ubezpieczeniową i autoryzuj zakup.

Gotowe!

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama