Czego szukasz?

Porady

Historia samochodu sprowadzonego z USA – dowiedz się, co kupujesz!

Zakup używanego pojazdu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Zdarzają się sprzedawcy nieuczciwi, którzy ukrywają różne usterki. Dotyczy to zarówno wozów z rynku lokalnego, jak i importowanych. Weryfikacja stanu technicznego jest szczególnie trudna, jeśli masz w planach sprowadzenie auta z USA. Z tego powodu, zanim podejmiesz decyzję, ustal nie tylko koszt transportu z Ameryki czy wysokość akcyzy, ale i historię samochodu. Jakie kwestie brać pod uwagę? Tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

historia samochodu z usa
Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas kupna auta z USA?

Od kilku lat auta sprowadzane z USA cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. To efekt ich stosunkowo niskich cen w porównaniu z rynkiem europejskim. Import zwykle jest opłacalny nawet pomimo konieczności poniesienia pewnych kosztów dodatkowych. Zalicza się do nich m.in.:

  • organizacja transportu z Ameryki do Europy,

  • podatek VAT (19% w Niemczech lub 23% w Polsce),

  • cło i akcyza za samochód z USA,

  • tłumaczenie dokumentów.

Aby ustalić opłacalność zakupu, najlepiej skontaktuj się z pośrednikiem mającym doświadczenie w imporcie. Nie tylko precyzyjnie wyliczy koszty, ale także zapewni wsparcie w procesie zakupu, transportu i załatwienia formalności.

Dodatkowo firmy tego typu przed wylicytowaniem wozu sprawdzają jego historię. Jeśli wolisz zająć się wszystkim sam, będziesz musiał zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Do tego pamiętaj, że samochody sprowadzane z Ameryki zwykle muszą być poddane pewnym modyfikacjom technicznym. Wynika to z konieczności dostosowania ich do unijnych przepisów.

Historia rejestracji samochodu

Bardzo istotne jest to, abyś przed zakupem i sprowadzeniem auta z USA, poznał historię jego rejestracji. Zweryfikuj listę poprzednich właścicieli – im jest krótsza, tym lepiej. Jednak dużo ważniejsze jest to, kto dotychczas eksploatował pojazd. Na amerykańskich aukcjach pojawiają się samochody od:

  • osób prywatnych,

  • komisów lub wypożyczalni,

  • taksówkarzy,

  • leasingodawców.

Oczywiście, tak samo jak w Polsce, najbezpieczniejszy jest wóz sprowadzony z Ameryki od właściciela prywatnego. W pozostałych przypadkach musisz brać pod uwagę intensywną eksploatację auta w poprzednich latach. W efekcie koszty pierwszego serwisu mogą być dość wysokie.

Daty przeglądów i historia wypadków

Zarówno w Europie, jak i Ameryce, najtańsze są samochody z uszkodzeniami. Jednak z racji m.in. zamożności tamtejszego społeczeństwa i drogich usług serwisowych, usterki te często są drobne. Naprawienie ich w Polsce jest tanie i w efekcie koszt sprowadzenia takiego auta z USA jest atrakcyjny.

koszt akcyza aut z usa

Dokładnie zweryfikuj samochód przed zakupem z USA

Jednak aby to zweryfikować, musisz zapoznać się z historią wypadków. W raporcie powinieneś znaleźć informacje dotyczące tego, co zostało uszkodzone w czasie takich zdarzeń. Koniecznie wystrzegaj się samochodów oznaczonych jako „salvage” lub „rebuilt car”. Świadczy to o ich wycofaniu z rynku i najczęściej jest konsekwencją uznania przez ubezpieczyciela szkody całkowitej.

Kupując auto sprowadzone z Ameryki, zapewne będziesz chciał także zapoznać się z historią serwisową. Niestety pod tym kątem możliwości są mocno ograniczone. W Stanach dość powszechne jest to, że stacje obsługi nie wpisują dat przeglądów technicznych.

Przeróbki, podróbki i auta powypadkowe

Zakup pojazdu po drobnej stłuczce, który wymaga niewielkich napraw blacharsko-lakierniczych, zwykle bardzo się opłaca. Jednak jeśli samochód brał udział w poważnym wypadku, lepiej go sobie odpuść. Tak samo podchodź do wozów z przeróbkami. Jeśli są nieprofesjonalne, możesz mieć problem z zarejestrowaniem auta po sprowadzeniu z USA. Do kosztu transportu z Ameryki, opłacenia akcyzy i innych podatków dojdzie jeszcze duży wydatek związany z serwisem.

Aby bezpiecznie kupić auto w USA, zleć jego sprowadzenie specjalistom!

Na amerykańskim rynku każdego dnia pojawia się wiele atrakcyjnych ofert sprzedaży pojazdów w dobrym stanie technicznym. Ich samodzielne znalezienie jest trudne, dlatego kwestię sprowadzenia auta z USA zostaw w rękach specjalistów. Korzystając z usług pośredników, takich jak Bid.Cars, możesz liczyć na bezpieczeństwo i niski koszt importu. Firmy te zweryfikują samochód przed zakupem, a do tego zajmą się organizacją transportu z Ameryki. Załatwią też formalności, w tym związane z zapłatą akcyzy i innych podatków.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama