Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Biznes

Maja Włoszczowską nową ambasadorką Forda. Jest też wspólny projekt

Ford Polska nawiązuje współpracę z Mają Włoszczowską. W ramach partnerstwa Maja Włoszczowska zasiądzie za kierownicą Forda Explorera, który będzie wspierał olimpijkę w jej sportowych i zawodowych aktywnościach oraz realizacji rowerowego projektu „Maja Explorer”.

maja włoszczowska ford
Fot. Ford

Mai Włoszczowskiej nie trzeba przedstawiać

Maja Włoszczowska to osoba, której nie trzeba przedstawiać. Polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. Dzisiaj, po zakończeniu swojej ponad dwudziestoletniej kariery sportowej, nie rezygnuje z roweru i sportowego trybu życia. Wraz z Ford Polska rozpoczyna nowy projekt.

– Maja Włoszczowska jest niezwykle ambitną, silną i niezależną osobą oraz wybitną i wspaniałą zawodniczką. Każdy chciałby być jej partnerem, ale nie każdy może mieć ten ogromny zaszczyt. Jestem więc niezwykle szczęśliwy, że mogę ogłosić początek współpracy Ford Polska i Mai Włoszczowskiej. Mam również ogromną przyjemność przekazania naszej mistrzyni kluczyków do naszego legendarnego SUV-a – Forda Explorera Plug-in Hybrid. To symboliczny początek naszego partnerstwa i oficjalne rozpoczęcie naszego wspólnego projektu wideo pt. “Maja Explorer” – powiedział Mariusz Jasiński Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

Sześć odcinków specjalnego serialu

Projekt wideo „Maja Explorer” to sześcioodcinkowy serial wyprodukowany przez Ford Polska. Maja Włoszczowska za kierownicą Forda Explorera wyrusza w Polskę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do jazdy na różnego typu rowerach. Zgodnie z duchem Explorera, Maja odkrywa ciekawe zakątki naszego kraju, spotka się z niezwykłymi ludźmi, opowiada o różnych odmianach kolarstwa i promuje sportowy styl życia. Warto podkreślić, że proponowane przez mistrzynię trasy rowerowe będą różne. Stworzone nie tylko wyczynowe, ale również lekkie i turystyczne – dla mniej zaawansowanych miłośników jazdy na rowerze. Dla tych, którzy chcą się sprawdzić na bardziej wymagających trasach Maja Włoszczowska przygotowała „wyzwania” – w opisach pod kolejnymi odcinkami znajdą się linki do tras z wynikami Mai Włoszczowskiej.

– Skończyłam właśnie swoją ponad dwudziestoletnią karierę zawodowego sportowca. Nie rezygnuję jednak z roweru i aktywnego trybu życia, ale miejsce morderczych treningów wypełnię teraz nieco inną aktywnością. Już teraz swoją premierą ma pierwszy odcinek z serii “Maja Explorer”. W nim zabiorę widzów w okolice mojej rodzinnej Jeleniej Góry. Tam czeka nas przepiękna trasa turystyczna, a dla bardziej doświadczonych rowerzystów – moja trasa treningowa. Cieszę się, że widzowie poznają rowerową Polskę moimi oczami, a pomoże mi w tym mój nowy Ford Explorer – z pewnością nie będzie mieć ze mną łatwego życia – powiedziała Maja Włoszczowska.

Spełnienie marzenia

W ramach współpracy Maja otrzymała Forda Explorera w odmianie Platinum oraz w charakterystycznym kolorze Lucid Red. Najnowsze wcielenie Explorera napędzane jest układem hybrydowym typu PHEV. Napęd łączy 3-litrowy silnik benzynowy V6 o mocy 357 KM z silnikiem elektrycznym zapewniającym dodatkowe 100 KM. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 457 KM, a moment obrotowy to 825 Nm. Maja zarówno w jeździe na co dzień, jak i przy realizacji odcinków, doceniła nie tylko osiągi i wszechstronność Explorera, ale również fakt, że może pokonać 42 km wyłącznie na napędzie elektrycznym.

– Uwielbiam duże auta z amerykańskimi korzeniami. Na co dzień mieszkam w Jeleniej Górze, która jest absolutnie cudownym miejscem, ale ma jeden mały minus. Wszędzie jest daleko. Dlatego, gdy jadę na zawody lub imprezy rowerowe, czekają na mnie co najmniej kilkugodzinne trasy samochodem. Zawsze mam ze sobą dużo sprzętu – rowery, narzędzia, zapasowe części, walizki. Podróż samolotem jest w takim przypadku mocno utrudniona, dlatego pojemne i wygodne auto jest rozwiązaniem idealnym dla mnie. Amerykańskie SUV-y były od zawsze moim marzeniem i to marzenie dzisiaj się spełniło – powiedziała Maja Włoszczowska.

Już teraz Maja wraz z Fordem Explorerem na kanale YouTube Ford Polska w ramach projektu „Maja Explorer” zaprasza i inspiruje widzów do wspólnego odkrywania Polski – aktywnie i sportowo. Pierwszy z sześciu odcinków jest już dostępny.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama