Czego szukasz?

F2

F2: Theo Pourchaire zwyciężył wyścig główny na Węgrzech | Analiza

Theo Pourchaire wykorzystał słabszy wyścig Felipe Drugovicha i w końcu odniósł zwycięstwo w wyścigu głównym F2. Podium dzisiejszych zmagań uzupełnili rewelacyjny Enzo Fittipaldi oraz Ayumu Iwasa. Wyścig był bardzo ciekawy i oglądaliśmy sporo ciekawych roztrzygnięć. Oto analiza zmagań na Hungaroringu.

Theo Pourchaire wygrana na Węgrzech
fot. Twitter / Formula 2

Najlepszy kierowca: Theo Pourchaire

Francuz w końcu powrócił do zwyciężania. Po rewelacyjnym starcie, po którym awansował z 4. na 2. miejsce, utrzymywał swoją pozycję aż do pit-stopów. Już w alei serwisowej jego ekipa spisała się znakomicie, dzięki czemu Pourchaire był w stanie wykorzystać błąd zespołu Hitech i wyjść na wirtualne prowadzenie. Tego nie oddał już do końca. Bez problemów przebijał się przez stawkę na świeżych oponach i kontrolował swoją przewagę. Dla kierowcy ART zwycięstwo to jest bardzo ważne. Dopisując sobie 25 punktów na konto nadrobił bardzo dużo punktów do Felipe Drugovicha, który zaliczył kiepski wyścig.

Najlepszy zespół: ART Grand Prix

Kolejny znakomity weekend w wykonaniu francuskiej ekipy, który zdecydowanie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji zespołów. Theo Pourchaire pewnie wygrał wyścig, z kolei Frederik Vesti pomimo kary wykorzystał alternatywną strategię i przebił się na wysokie, 4. miejsce. Tym samym ART dopisało sobie na konto aż 37 punktów.

Największe zaskoczenie: Enzo Fittipaldi

Kolejny fenomenalny występ Brazylijczyka. Pomimo startu z P9 był w stanie stanąć na podium. Kierowca Charouza przeciągnął o 2 okrążenia swój stint na miękkich oponach, dzięki czemu po pit-stopie wyjechał jedynie za Theo Pourchairem. Swojego drugiego miejsca nie oddał do mety. Młodszy z braci Fittipaldich sumiennie pracuje na transfer do lepszego zespołu.

Największe rozczarowanie: Dennis Hauger

Norwegowi nie udało się przełamać fatalnej passy. Dzisiejszy wyścig był bardzo słaby w jego wykonaniu. Po starcie na pośredniej mieszance nie był w stanie utrzymać jej przy życiu tak długo, jak oczekiwałby zespół. Tempo mistrza Formuły 3 znacząco słabło, przez co stracił kilka pozycji. Po swoim obowiązkowym pit-stopie wrócił na tor na bardzo odległej pozycji. Ostatecznie udało mu się odrobić kilka miejsc (głównie ze względu na pit-stopy pozostałych kierowców), jednak dojechał do mety daleko poza punktami. Jego kolega z zespołu, Jehan Daruvala, również nie zdobył punktów. Katastrofalny wyścig dla Premy.

Pech Jacka Doohana

Zwycięzca z wczoraj z pewnością nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych. Australijczyk z pewnością liczył na kolejną sporą zdobycz punktową, jednak niestety jego bolid miał inne plany. Jeszcze na pierwszym okrążeniu w jego maszynie pojawiły się techniczne problemy, których nie udało się rozwiązać. Doohan musiał zjechać do alei serwisowej i wycofać się z wyścigu.

Kolejny błąd w Hitech GP

Zespół Hitech po raz kolejny w tym sezonie popsuł wyścig swojemu kierowcy poprzez nieudany pit-stop. Tym razem padło na Marcusa Armstronga. Nowozelandczyk był pewnym liderem wyścigu, jednak po zjazdach do alei serwisowej przez kierowców z czołówki wylądował… na „wirtualnym” 5. miejscu. Ostatecznie do mety dojechał dopiero jako szósty. To nie był pierwszy raz w tym sezonie, gdy z winy mechaników kierowca Hitech stracił szansę na zwycięstwo. W zespole koniecznie muszą poprawić wykonywanie pit-stopów.

Klasyfikacje generalne po weekendzie na Węgrzech

Na podium klasyfikacji kierowców nie zmieniło się nic, jednak przewaga Felipe Drugovicha nad Theo Pourchairem znacząco zmalała. Trzeci wciąż jest Logan Sargeant. Dużo ciekawiej jest na dalszych pozycjach. Różnice pomiędzy zawodnikami są niewielkie.

Z kolei wśród zespołów ART GP buduje przewagę na prowadzeniu. Pozostałe miejsca w TOP3 również się nie zmieniły, aczkolwiek zespoły MP Motorsport i Carlin dzieli zaledwie 1 punkt. Pełne klasyfikacje kierowców oraz zespołów F2 znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2022. Sprawdź aktualną sytuację w tabeli

Kiedy kolejne ściganie?

Na kolejne zawody pod szyldem F2 przyjdzie nam trochę poczekać. Kierowcy udadzą się teraz na długą, prawie miesięczną przerwę wakacyjną. Do jazdy powrócą na weekend wyścigowy w Belgii, w dniach 27-28 sierpnia. W klasyfikacjach generalnych robi się coraz ciekawiej, dlatego warto spędzić ostatnie dni wakacji przy akompaniamencie Formuły 2. 

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuły 2 2022. Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wyniki wyścigu głównego na torze Hungaroring

wyniki f2 2022 wyscig główny gp węgier

Fot. FIA

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama