Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Albon o jeździe z Verstappenem. „Chciałbym być tak zrelaksowany”

Trwa przerwa wakacyjna w F1, podczas której kierowcy zajmują się wieloma rzeczami niekoniecznie powiązanymi ze ściganiem. Tym, który jednak postanowił się nieco odnieść do swojej pracy, okazał się Alex Albon. Taj był niedawnym gościem podcastu o tematyce motorsportu. Jedną z ciekawszych rzeczy, którą poruszył, był temat jego byłego kolegi z zespołu, Maxa Verstappena. Albon wyjawił interesujące fakty, które mogą zmienić pogląd na jazdę i osobowość urzędującego mistrza świata.

Max Verstappen, Alexander Albon
Fot. Red Bull Content Pool

Powrót do niedalekiej przeszłości

Alex Albon gościł niedawno w studiu popularnego podcastu o tematyce motorsportu, „The MotorMouth Podcast”. Prowadzący rozmawiali z kierowcą Williamsa o wielu rzeczach, ale widzom i mediom najbardziej zapadł w pamięć fragment, w którym Taj opowiadał o jego wewnątrz zespołowej rywalizacji z Maxem Verstappenem. 26-latek opowiedział o tym, jak z jego perspektywy wyglądało dzielenie zespołu z Holendrem oraz jakim jest on kierowcą.

ZOBACZ TAKŻE
Alex Albon zostaje w Williamsie. Co z Latifim?

Albon jest pod wrażeniem Verstappena

Jak wszyscy wiemy, Alex Albon przez półtora roku jeździł w F1 w barwach Red Bulla. Został on jednak zwolniony pod koniec sezonu 2020 i zastąpiony Sergio Perezem. Głównym tego powodem były nie najlepsza jazda Taja z brytyjskim paszportem oraz wyniki, które na tle Maxa Verstappena wyglądały dość blado. Z tego powodu 26-latek darzy mistrza świata ogromnym szacunkiem i podziwem. Rzecz, na którą zawodnik Williamsa najbardziej zwrócił uwagę, jest mentalność i przygotowanie psychiczne Verstappena. Zaznaczył, że Holender zdaje się w ogóle nie stresować przed kolejnymi sesjami. Wyznał także, że kierowcy Red Bulla zdarza się… grać w grę komputerową FIFA tuż przed kwalifikacjami.

Powiedziałbym, że to najbardziej utalentowany kierowca, z którym miałem okazję jeździć. Trudno jest porównywać swoich kolegów z zespołów, ale on jeździ dokładnie tak, jak mówi; nie ma miejsca na kompromisy. Jest bezpośredni, ale przede wszystkim bardzo zrelaksowany. Ludzie nie znają go z tej strony, ale jest tak wyluzowany, że czasem myślę: „chciałbym być tak zrelaksowany jak on” – opowiedział Albon.

 

Nietypowy styl jazdy 

Albon zwrócił uwagę także na nieczęsto spotykany styl jazdy urzędującego mistrza świata. Taj wyznał, że pomimo tego, iż jazda Verstappena wygląda na płynną, wcale taka nie jest. Z opowieści kierowcy Williamsa wynika, że Verstappen, aby osiągać wyniki, jakie osiąga, musi bardzo dużo walczyć z samochodem. Zdaniem 26-latka taki styl jazdy wymaga bardzo dużych umiejętności i jest rzadko spotykany nawet na takim poziomie, jakim jest Formuła 1.

Chodzi także o to, jak on radzi sobie z samochodem. Jest niezwykle precyzyjny. On chce od swojego samochodu zupełnie czegoś innego, niż większość kierowców. Lubi jeździć samochodem, który jest nadsterowny w zakrętach; to niesamowite. Jego styl jazdy nie jest tak płynny, mogę was zapewnić, że to auto jest niesamowicie nadsterowne – skomentował zawodnik Williamsa.

ZOBACZ TAKŻE
Wolff nie chce nowych zespołów. "Nie zwiększą ogólnej wartości F1"

Porównanie kierowców

Na zakończenie tematu jazdy z Maxem Verstappenem, Albon porównał swój własny styl jazdy do tego, który preferuje jego były zespołowy partner. 

Zawsze byłem znany jako kierowca, który lubi dużo przyczepności na przedniej osi, aby móc precyzyjnie kontrolować samochód. A potem wchodzi ten koleś. On sprawia, że wyglądam, jakbym prowadził autobus – zażartował Taj.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama