Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Auto złom i skup samochodów – co oznaczają te pojęcia?

Być może doskonale wiesz, co oznaczają powyższe pojęcia, ale nie do końca znasz różnice między nimi? Jeśli tak, ten artykuł jest z pewnością dla Ciebie. Samochody podobnie jak inne używane przez nas rzeczy tracą na wartości, wprost proporcjonalnie do czasu ich eksploatacji. Często również mamy w tym swój wkład poprzez różnego rodzaju kolizje itd. Zależnie od tego, w jakim samochód jest stanie, wybierzemy inną opcję – auto złom lub wizyta w skupie aut. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tematem i dalszego czytania artykułu.

auto złom i skup samochodów
Artykuł sponsorowany

Czym jest skup samochodów?

Skup samochodów zajmuje się kupnem pojazdów w różnym stanie i nie jest równo znaczny z ich złomowaniem. Firmy oferujące takie usługi prowadzą wstępną konsultację z klientem, oceniają wartość samochodu i wyceniają poszczególne części oraz całe samochody. Najczęściej dotyczy to właśnie elementów, które są jeszcze sprawne i zdecydowanie przydadzą się np. w naprawie innego auta. Można więc powiedzieć, że skupowanie aut w Warszawie polega na oddawaniu auta i jego części do dalszego użytku. Natomiast, kiedy pojazd nie nadaje się do następnego wykorzystania – oddawany jest na złomowisko. Na ten temat dowiesz się więcej z poniższym akapicie.

Czym jest auto złom?

Oddanie pojazdu do auto złomu świadczy, iż jest on całkowicie niezdatny do użytku, uwzględniając w to pojedyncze części samochodu. Nawet jeśli naprawa byłaby możliwa – koszt jej byłby całkowicie nieopłacalny. To właśnie wtedy oddaje się auto do złomowania, jednak warto wiedzieć kilka cennych informacji na ten temat. Przede wszystkim musi być to legalna Stacja Demontażu Pojazdów (SDP), która pozwoli samodzielnie odebrać auto lawetą, co ułatwi nam dostarczenie samochodu. Wymagane zasady ochrony środowiska sprawiły, że zniszczone części trafiają do recyklingu i są poddawane utylizacji, dlatego też oddając auto do złomowania, masz pewność, że elementy pojazdu zostaną prawidłowo usunięte.

Jakie auta można sprzedać w skupie?

Skup aut jest firmą, która z pewnością nie jest wybredna w skupowanie samochodów. Okazuje się, że możesz sprzedać między innymi auta osobowe, dostawcze, ciężarowe, powypadkowe, do kasacji, specjalne, poleasingowe, zabytkowe, stare, rozbite i inne, nietypowe pojazdy. Dzięki tak szerokiej ofercie zdecydowanie nie musisz martwić się o przyjęcie auta. Niezależnie od stanu, warto uprzednio wybrać się do skupu i sprawdzić, czy jakiekolwiek części samochodu nadają się do dalszego użytku. Jeśli nie, dopiero wtedy można odwiedzić auto złom.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama