Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody elektryczne

Opel z elektrycznym kamperem. Crosscamp Flex powstał na bazie Zafiry-e Life

Opel zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcia prototypu elektrycznego kampera, który powstał we współpracy z firmą Crosscamp. Samochód powinien pojawić się na rynku w przyszłym roku.

opel zafira-e life crosscamp flex
Fot. Opel

Debiut na targach

Prototyp zadebiutuje na zbliżających się targach samochodów kempingowych Caravan Salon. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 26 sierpnia do 4 września w Dusseldorfie. Model zbudowany został na bazie modelu Zafira-e Life wyposażonego w akumulator o pojemności 75 kWh, który według WLTP zapewnia zasięg do 322 kilometrów. Furgon jest również wyposażony w akumulator pokładowy 95 Ah. Ten oczywiście służy do zasilania lodówki, wewnętrznego oświetlenia czy ładowania drobnej elektroniki. 

Kamper na bazie furgonu nazwany wdzięcznie Crosscamp Flex powstał przy współpracy z marką Crosscamp. Kreuje się ona na specjalistycznego producenta niewielkich kamperów. Podobnie jak inne modele tej marki, także ten będzie posiadać standardowe elementy wyposażenia kamperów tej wielkości. To m.in. obracane o 180 stopni przednie fotele, mała kuchnia ze zlewozmywakiem i kuchenką gazową, zbiornik na wodę i mnóstwo schowków.

Klasyka gatunku w elektrycznej odsłonie

Kamper przeznaczono dla przewozu czterech osób, którym oferuje się dwa miejsca do spania. To łóżko stworzone po rozłożeniu tylnej kanapy, a także drugie powstałe po rozłożeniu dachu. To klasyczna funkcjonalność, spotykana w wielu samochodach – np. Volkswagenie Californii Ocean. 

opel zafira-e life crosscamp flex wnętrze

Fot. Opel

Producent dodaje, że wszystkie warianty Crosscampa Flexa na bazie Zafiry-e Life będą w standardzie oferować bogatą gamą systemów wspomagających kierowcę. To m.in. funkcja ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający, system hamowania awaryjnego, system wykrywania zmęczenia kierowcy, asystent pasa ruchu oraz system rozpoznawania znaków drogowych sprzężony z póładaptacyjnym tempomatem.

W pełni elektryczny Crosscamp Flex dołączy do rodziny modeli Crosscamp z silnikiem Diesla w przyszłym roku. Póki co nieznana jest cena modelu. Wiadomo natomiast że planowany jest mniejszy kamper Crosscamp Lite, który najprawdopodobniej będzie bazował na Oplu Combo-e Life

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama