Connect with us

Czego szukasz?

F2

F2: Dominacja Brazylijczyków na Spa | Analiza kwalifikacji

Felipe Drugovich w kapitalnym stylu triumfował w kwalifikacjach Formuły 2. Nadspodziewanie dobrze w zdradliwych warunkach poradził sobie także jego rodak, Enzo Fittipaldi, który zajął drugie miejsce. Oto analiza zmagań na torze Spa-Francorchamps.

Felipe Drugovich Spa
fot. Twitter / Formula 2

Najlepszy kierowca: Felipe Drugovich

Lider klasyfikacji generalnej dominował dziś przez całą sesję. Jego świetne okrążenie z końcówki kwalifikacji z wręcz nieprawdopodobnym czasem w środkowym sektorze zapewniło mu pole position. To był jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy występ w kwalifikacjach F2 w karierze Brazylijczyka.

Największe zaskoczenie: David Beckman

Zastępujący chorego Jake’a Hughesa Niemiec świetnie przepracował przerwę wakacyjną. Po nieudanych występach na Węgrzech dziś spisał się znakomicie. W końcówce kwalifikacji przejechał świetne „kółko”, które zapewniło mu wysokie, 5. miejsce. Jeśli utrzyma swoją pozycję w obu wyścigach będzie mógł mówić o kapitalnym weekendzie w swoim wykonaniu.

Największe rozczarowanie: Juri Vips

Kolejny słaby występ Estończyka. Kierowca, który w tym sezonie jest średnio najszybszy w kwalifikacjach z całej stawki tym razem nie spisał się dobrze. Już w pierwszych minutach zawodnik Hitech GP przekonał się, jak zdradliwe warunki panowały na torze. Popełnił on błąd po wyjeździe z pierwszego zakrętu i wyjechał zbyt szeroko na tarkę. Spowodowało to obrócenie bolidu. Estończyk nie był w stanie wrócić do rywalizacji i do obu wyścigów wystartuje jako ostatni.

Nieudane występy powracających kierowców

Zawodnicy, którzy na weekend w Belgii wrócili do stawki F2, nie spisali się najlepiej. Zastępujący pauzującego za 12 punktów karnych Lirim Zendeli nie tylko nie wykręcił dobrego okrążenia, ale zmagał się także z problemami technicznymi. Zaowocowało to dopiero 20. miejscem.

Jeszcze gorzej pojechała Tatiana Calderon. Kolumbijka, która powróciła do stawki po ponad 2 sezonach przerwy, ani przez chwilę nie potrafiła nawiązać rywalizacji z zespołowym kolegą. Zajęła ostatnie miejsce, podczas gdy Enzo Fittipaldi wywalczył pierwszy rząd. Młody Brazylijczyk szybko pokazał, kto jest numerem „1” w zespole Charouz.

Klasyfikacje generalne F2 po czasówce

Za zdobycie pole position Felipe Drugovich dopisał na swoje konto dodatkowe 2 punkty, dzięki którym powiększył swoje prowadzenie w mistrzostwach do 23 punktów. Żaden z kierowców nie zyskał pozycji.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna F2 2022. Sprawdź aktualną sytuację w tabeli

Harmonogram weekendu

Po kwalifikacjach pora na ściganie się na dystansie wyścigu. Wyścig sprinterski odbędzie się jutro – 27 sierpnia – o godzinie 18:00 czasu polskiego, zaraz po zakończeniu kwalifikacji F1. Wyścig główny z kolei będziemy oglądać w niedzielę rano – 28 sierpnia – światła zgasną o godzinie 10:20. Felipe Drugovich będzie chciał przełożyć swoje pole position na zwycięstwo, a jego rywal w mistrzostwach, Theo Pourchaire, będzie starał się go gonić z 8. pozycji. Szyki spróbują im pokrzyżować rewelacje tego sezonu, Logan Sargeant i Enzo Fittipaldi.

Wyniki kwalifikacji F2 na torze Spa-Francorchamps

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama