Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Program do wagi samochodowej – jakie funkcje oferuje? Sprawdzamy

Elektroniczna waga samochodowa to świetne urządzenie, które może znacznie skrócić czas niezbędny do zważenia ładunków, które przewozi nasza firma. Aby jednak w pełni cieszyć się z możliwości takiego urządzenia, trzeba pamiętać też o dedykowanym oprogramowaniu, które będzie nim zarządzać. Jakie funkcje są absolutnie kluczowe?

program do obsługi wagi samochodowej
Artykuł sponsorowany

Czym powinien wyróżniać się dobry program do obsługi wagi samochodowej?

Przede wszystkim uniwersalnością. Na rynku działa wielu producentów takich wag. Dobrze byłoby, gdyby aplikacja, na którą się zdecydujemy, była w pełni kompatybilna z wybranym modelem wagi. Warto tu wskazać na firmę GS Software — wydawane przez nią oprogramowanie już dziś obsługuje ponad 80 różnych mierników wagowych.

Co jednak najważniejsze, gdyby urządzenie nie było kompatybilne z softem, to jego wydawca za darmo, w cenie zakupu, zoptymalizuje aplikację, by ta była w pełni zgodna z miernikiem, jakim dysponujemy. W ten sposób szybko uzyskamy program do wagi samochodowej od GS Software.

Rozwiązanie powinno być też przyjazne dla użytkownika. Można tu wskazać zarówno na tryb aktualizacji z poziomu aplikacji, jak i na dedykowany formularz — z tego drugiego rozwiązania mogą skorzystać np. osoby, które kupiły starszą, już niewspieraną wersję aplikacji.

Czasem zdarza się, że komputer, na którym zainstalowany jest taki program do wagi samochodowej, może ulec awarii. Wystarczy spięcie, awaria dysku twardego, czy „wysypanie się” systemu operacyjnego. Dobrze byłoby, gdybyśmy mogli szybko odzyskać dostęp do naszego oprogramowania, bez konieczności kontaktowania się z wydawcą i przesyłania np. skanu dowodu zakupu.

Najlepsze firmy dbają więc o to, by w zestawie sprzedażowym znajdował się m.in. aktywacyjny klucz USB oraz dokładna instrukcja obsługi, dzięki której z ponownym zainstalowaniem aplikacji, będzie w stanie poradzić sobie praktycznie każdy użytkownik.

Jakie funkcje oprogramowania do mierników wagowych warto docenić?

Na pewno trzeba docenić niskie wymagania techniczne. Proste, uniwersalne aplikacje, które będą płynnie działać nawet na procesorach z rodziny Intel Core i3 i zajmują zaledwie 200 MB miejsca na dysku, to dodatkowy atut. Jest więcej niż prawdopodobne, że nawet wiekowy, kilkuletni komputer, bez trudu uruchomi taki software i nadal będzie działał płynnie.

Większość firm, które działają w branży kurierskiej lub spedycyjnej, bazuje na kwitach i wydrukach np. z kodami QR. Dobrze byłoby, gdyby dedykowane oprogramowanie pozwalało skonfigurować:

  • liczbę kopii wydruków,
  • format,
  • liczbę kwitów na stronie,
  • rodzaj wydruku (graficzny lub tekstowy).

Atutem będzie też konfiguracja ważeń, a także prosty, czytelny interfejs aplikacji, dzięki któremu będziemy w stanie szybko skonfigurować aplikację i dotrzeć do interesujących nas funkcji, np. historii wykonanych ważeń.

Program do obsługi wagi samochodowej a kompatybilność z innymi usługami

Żaden program nie jest samodzielnym bytem, który nie pozostaje bez wpływu na inne, już zainstalowane aplikacje, czy usługi webowe, z których korzystamy. Właśnie dlatego powinniśmy upewnić się, że wybrana usługa daje nam np. możliwość eksportowania danych do formatu .csv, by następnie pracować z takim plikiem już z poziomu innych narzędzi.

Menedżerowie na pewno docenią też rozbudowane tryby generowania raportów oraz możliwość historycznej analizy danych. Każdy profesjonalny software tego typu, na przykład GSW Basic, powinien być stale rozwijany przed dewelopera. To uniwersalny, sprawdzony sposób, by np. rozwijać wybrane moduły, czy zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w usłudze.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama