Czego szukasz?

Formuła 1

Pourchaire wystąpił w treningu F1. „To była niesamowita sesja”

Theo Pourchaire przy okazji GP USA miał okazję zadebiutować w oficjalnej sesji treningowej Formuły 1. Wicelider klasyfikacji F2 zajął 18. miejsce, przed Loganem Saregantem i Antonio Giovinazzim. Co Francuz powiedział po pierwszy występie w bolidzie królowej motorsportu? Odpowiadamy w artykule

Théo Pourchaire USA 2022 FP1
Fot. Alfa Romeo Media

Alfa Romeo realizuje nową zasadę

Od sezonu 2022 została wprowadzona nowa reguła. Polega ona na tym, że każda ekipa F1 musi oddać minimum 2 sesje treningowe młodym kierowcom. Alfa Romeo zdołała bardzo naciągnąć tę zasadę. Mianowicie, podczas GP Bahrajnu debiutował Guanyu Zhou. Jako że była to jego pierwsza sesja w Formule 1, to Chińczyk w tamtym FP1 jechał jeszcze ze statusem juniora. Dlatego też trening w Stanach Zjednoczonych Theo Pourchaire’a pozwolił Alfie Romeo zrealizować nową regułę.

Wspaniałe przeżycie

– To była naprawdę niesamowita sesja! Pierwsze oficjalny występ bolidem F1 w karierze sprawił mi wiele radości. Na szczęście cały program i wszelkie założenia zrealizowaliśmy co do joty, więc jestem z siebie jak najbardziej zadowolony. Czasem nawet wychodziłem poza granicę założonego tempa, nawet jeśli wynik tego nie odzwierciedla. Tu nie liczyły się osiągi, naszym celem było zdobycia jak największej ilości danych na temat obiektu oraz samochodu. Cieszę się, że mój debiut przypadł akurat na GP Stanów Zjednoczonych, ponieważ jest to piękny, ale i zarazem trudny tor – tak swój występ podsumował Theo Pourchaire.

Duży przeskok względem F2

– Trudnym zadaniem było zarządzanie tłokiem i przepuszczanie kierowców na torze. Samochody zbliżały się o wiele szybciej, więc miałeś mniej czasu na reakcje. Kolejnym aspektem jest układ kierowniczy, który po pierwsze jest bardziej skomplikowany niż w Formule 2, a po drugie daje ci więcej możliwości jeśli chodzi o wszelakie ustawienia. Jednak najbardziej zaimponowała mi prędkość wchodzenia w szybkie zakręty. To jest fantastyczne uczucie, mógłbym pokonywać sektor pierwszy na tym torze w nieskończoność! Oczywiście nie zabrakło też uczucia strachu, jednak dość szybko się z tym uporałem – podkreślił Francuz.

Czy Pourchaire ma szansę na Formułę 1?

Zostało już potwierdzone, że 20-latek nie będzie dłużej jeździł w Formule 2. Obecny wicelider klasyfikacji tej serii najprawdopodobniej wyjedzie za ocean lub zdecyduje się na Formułę E. Nie oszukujmy się, że nie jest to optymalna droga do Formuły 1. Według mnie Pourchaire będzie musiał bardzo błyszczeć w innych seriach, jeśli chciałby myśleć o awansie do królowej motorsportu, ponieważ na pewno nie zobaczymy go w stawce F1 w 2023 roku.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama