Czego szukasz?

FRECA

FRECA: Paragwajski talent zostaje w Ardenie

Joshua Duerksen w 2023 roku będzie rywalizował we FRECA, po podpisaniu kontraktu z Arden Motorsport na drugi sezon. Paragwajczyk nie ukrywa, że liczy na walkę o najwyższe laury.

Joshua Durksen 2023 Arden
Fot. Dutch Photo Agency

Paragwajski talent, na który czekano

Kraj z Ameryki Południowej miał jednego testera F1. Jednak na prawdziwy talent musiano poczekać aż do 2019 roku. To wówczas na poziomie F4 zadebiutował nie kto inny jak Joshua Durksen. Zawodnik z Asuncion został wtedy wicemistrzem F4 UAE, a we Włoskiej F4 oraz ADAC F4 regularnie bił się o podia i wygrane. Po serii dobrych wyników w końcu awansował do wyższych kategorii.

ZOBACZ TAKŻE
Paragwaj w F1: Testy bolidu dzięki Boliwii i narodziny talentu

W sezonie 2021 bohater materiału wystartował jako pierwszy zawodnik ze swojego kraju w wyścigu Euroformuły Open. Podczas jednego z nich stanął na podium. Wydarzenie to obiegło cały kraj i wielu Paragwajczyków śledzi jego starty. W 2022 roku Durksen trafił do FRECA, gdzie związał się z ekipą Arden Motorsport. 

Jak było w 2022 roku?

Durksen sezon temu we FRECA uznawany był za jednego z najbardziej odważnych zawodników w całej stawce. Paragwajczyk raz po raz bowiem wyprzedzał innych, niejednokrotnie w miejscach, w których w teorii się nie dało. On jednak temu przeczył. Jego najlepszym miejscem na przestrzeni sezonu było 6. miejsce. Kierowca ekipy Arden wywalczył je 4-krotnie. Na przestrzeni całej kampanii wywalczył 40 punktów co przełożyło się na 14. miejsce w tabeli. 

W 2022 roku zdobył także pierwsze podium w klasyfikacji debiutantów – miało to miejsce w Barcelonie. Co ciekawe został także pierwszym Paragwajczykiem, który jeździł na torze w Monako i zajął od razu miejsce w pierwszej dziesiątce. 

W tym roku jego głównym celem jest zdobycie większej liczby miejsc na podium z zespołem, który już bardzo dobrze zna i ma dobre relacje, zwłaszcza z inżynierami i mechanikami, maksymalizując szanse na udany sezon dla wszystkich. Szanse na to są spore, gdyż dzięki doświadczeniu Paragwajczyk może pokusić się o walkę o podia. W 2021 roku będący w podobnej sytuacji William Alatalo i Alex Quinn spisywali się świetnie. Fin raz stanął na najniższym stopniu podium, a Brytyjczyk 2-krotnie otarł się o wygraną. Jeżeli Durksen nie obniży lotów to powinien on iść w ślady swoich poprzedników.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama