Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Volkswagen Passat B6 – wszystko, co powinniście wiedzieć. Silniki, usterki, wady, opinie

Volkswagen Passat B6 to jedna z legend rynku samochodów używanych. Sprawdzamy, czy nadal warto się nim zainteresować. W newsie znajdziecie informacje o dostępnych jednostkach napędowych, spalaniu, najpopularniejszych usterkach oraz powszechne opinie na temat modelu.

volkswagen passat b6
Fot. Volkswagen

Najważniejsze informacje

Volkswagen Passat B6 to model samochodu produkowanego przez firmę Volkswagen AG w latach 2005-2010. Auto zostało zaprezentowane po raz pierwszy w 2005 roku i zastąpiło poprzednią generację Passata B5.

Passat B6 został zbudowany na płycie podłogowej PQ46 i był dostępny jako sedan lub kombi. Samochód charakteryzował się nowoczesnym designem, bogatym wyposażeniem oraz wysoką jakością wykonania. W ofercie silnikowej znalazły się jednostki benzynowe oraz Diesle, a także hybrydy i wersje sportowe R36. W 2010 roku Passat B6 został zastąpiony przez nową generację B7.

Volkswagen Passat B6 – silniki

Volkswagen Passat B6 oferowany był z szerokim wyborem silników. W ofercie znalazły się jednostki benzynowe oraz diesle.

Silniki benzynowe:

  • 1.4 TSI o mocy 160 KM;
  • 1.8 TSI o mocy 160 KM;
  • 2.0 TSI o mocy 200 KM;
  • 3.2 V6 o mocy 250 KM;
  • 3.6 V6 o mocy 300 KM (tylko w wersji R36).

Diesle:

  • 1.9 TDI o mocy 105 KM;
  • 2.0 TDI o mocy 140 KM;
  • 2.0 TDI o mocy 170 KM;
  • 3.0 TDI V6 o mocy 240 KM (tylko w wersji R36).

W ofercie znalazły się także hybryda – Passat GTE – hybryda plug-in z silnikiem 1.4 TSI o mocy 156 KM i silnikiem elektrycznym o mocy 115 KM.

Wszystkie silniki były dostępne z 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Które jednostki napędowe są oceniane jako najlepsze silniki w Passacie B6? Szczególną sławą cieszy się oczywiście Diesel 2.0 TDI w każdym wariancie mocy. Jest oszczędny, ale jednocześnie oferuje dobre osiągi. Doceniany jest także silnik benzynowy 2.0 TFSI o mocy 200 KM i momencie obrotowym 280 Nm, który jest dynamiczny i oferuje dobre osiągi.

Spalanie

Średnie spalanie samochodu Volkswagen Passat B6 wynosi około 6-8 litrów na 100 kilometrów w mieście i około 4-6 litrów na 100 kilometrów poza miastem. Oczywiście, wynik ten zależy od wielu czynników, takich jak styl jazdy, warunki drogowe i rodzaj paliwa.

ZOBACZ TAKŻE
Volkswagen Taigo 2023 - wszystko, co powinniście wiedzieć. Wersje, silniki, opcje dodatkowe, ceny

Passat B6 – najpopularniejsze usterki

Niektóre z najczęstszych usterek, z jakimi mogą mieć problemy posiadacze Volkswagen Passat B6 to te wymienione poniżej. 

Problemy z układem klimatyzacji – zarówno z samą klimatyzacją, jak i z układem chłodzenia.

Awarie elektroniki – szczególnie z modułem sterującym silnika, co może oczywiście powodować problemy z odpalaniem lub szarpanie podczas jazdy.

Problemy z układem zawieszenia – np. hałasujące amortyzatory, skrzypienie i niestabilność podczas jazdy.

Awarie układu wydechowego – np. słychać dźwięki przypominające stuki lub dźwięki metaliczne.

Problemy z układem hamulcowym – np. konieczność wymiany tarcz i klocków hamulcowych częściej niż zwykle.

Szczegółowy opis usterek zależy od roku produkcji, silnika i przebiegu pojazdu. Zalecamy regularne serwisowanie pojazdu i jazdę zgodnie z instrukcją producenta.

Czy nadal warto kupić Passata B6? Opinie

Volkswagen Passat B6, produkowany w latach 2005-2010, cieszy się dobrą opinią wśród klientów ze względu na jego trwałość, wygodę i przestronne wnętrze. Silniki Diesla są uważane za oszczędne, a skrzynie biegów za dobrze działające. Jakie są wady Passata B6? Niektórzy kierowcy skarżą się jednak na problemy z elektroniką i koszty utrzymania.

Wadą jest czasem także zawieszenie, które może być hałaśliwe i wymagać częstej wymienay elementów. Jak zawsze warto oczywiście przeprowadzić dokładną analizę przed zakupem i zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu oraz historię serwisową.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama