Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Co będzie potrzebne do autodetalingu?

W celu utrzymania samochodu w nienagannym stanie należy regularnie dbać o jego właściwą pielęgnację. Potrzebne będą rozmaite preparaty i akcesoria detailingowe. Wybór jest ogromny, można przebierać w środkach czyszczących i konserwujących, mikrofibrach, pędzlach i szczotkach, maszynach polerskich itd. Odpowiedni dobór środków czyszczących to podstawa. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkty renomowanych marek, czyli wysokiej jakości, bezpieczne w stosowaniu.

autodetailing potrzebne produkty
Artykuł sponsorowany

Co ma do zaoferowania sklep detailingowy?

Sklep detailingowy to idealne miejsce dla osób, które szukają profesjonalnych środków i akcesoriów do pielęgnacji samochodu. Można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment. Oczywiście profesjonalne kosmetyki samochodowe nie wystarczą, trzeba mieć także rozmaite akcesoria, które ułatwią pracę, pozwolą zaoszczędzić czas i uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Podstawowymi środkami czyszczącymi są: szampon samochodowy, piana aktywna, deironizer, quick detailer. Nie może zabraknąć także preparatów przeznaczonych do mycia szyb. Przydadzą się środki do czyszczenia tekstyliów i skóry. Kluczową kwestią staje się zastosowanie chemii samochodowej zgodnie z jej przeznaczeniem i zaleceniami producenta. Dużym ułatwieniem będą rękawice do mycia samochodu. Można wyposażyć się także w myjkę wysokociśnieniową, wiadra z separatorami.

W co warto się wyposażyć?

Niezwykle istotne w przypadku autodetailingu są oczywiście mikrofibry do samochodu. Odznaczają się niezwykłą chłonnością. Służą one do czyszczenia i osuszania. Można ich używać wewnątrz pojazdu i na jego karoserii. Zastosowanie profesjonalnej chemii samochodowej w połączeniu z odpowiednio dobranymi mikrofibrami pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Jeśli ktoś chce mieć idealnie czyste szyby, to nie może zabraknąć mikrofibry. Wystarczy dobrać odpowiednią gramaturę, w zależności od zastosowania. Ścierki świetnie nadają się do docierania wosków, twardych substancji konserwujących. Są potrzebne do polerowania lakieru. Godne polecenia będą pianownice ręczne i spryskiwacze. Rewelacyjnie sprawdzają się podczas stosowania środków mających postać koncentratu i wymagają wymieszania z wodą przed użyciem. Do nakładania dressingów i wosków świetnie nadają się aplikatory detailingowe.

Co przyda się do pielęgnacji auta?

Na liście rzeczy do kupienia warto umieścić pędzle detailingowe i szczotki. Za ich pomocą czyszczenie pojazdu stanie się efektywniejsze. Ułatwiają równomierne rozprowadzanie chemii samochodowej, można liczyć na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zwykłą gąbką ich dokładne doczyszczenie staje się bardzo problematyczne. Specjalnie wyprofilowane szczotki są bardzo pomocne podczas czyszczenia opon i wnętrza nadkoli, bębnów felg. Do pielęgnacji lakieru nie może zabraknąć również rozmaitych akcesoriów polerskich. Dużym udogodnieniem stanie się profesjonalna maszyna do polerowania, wygładzania lakieru i jego renowacji. W zestawie znajdują się rozmaite pady i futra. Wystarczy jeszcze specjalna pasta polerska, aby móc uzyskać auto o nienagannym wyglądzie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama