Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Toyota z LEGO. Jakie zestawy można obecnie kupić?

Toyota zaczęła współpracować z LEGO stosunkowo niedawno, stąd efektów tej kooperacji jest niewiele. Do tej pory to jeden zestaw, który jest jednak wyjątkowo udany.

toyota z lego
Fot. LEGO

Jakie zestawy można kupić?

Jakie zestawy Toyota z LEGO są obecnie na rynku? Nie ukrywamy, że przygotowaliśmy tego newsa także w celach przyszłościowych. Bardzo liczymy bowiem, że LEGO wypuści na rynek kolejne zestawy z logo Toyoty. Paleta możliwości jest bowiem ogromna, a naszym marzeniem jest Toyota 2000GT z filmu o przygodach Jamesa Bonda „Żyje się tylko dwa razy” (1967). Widzielibyśmy ten model jednak nie w serii Speed Champions, a w większym wydaniu jako propozycja z serii Icons.

Wracając jednak do tego, na czym obecnie stoi współpraca między duńskim producentem klocków a japońską marką motoryzacyjną, to jest to jeden zestaw LEGO Speed Champions. W 2021 roku wydano bowiem Toyotę GR Suprę w fantastycznym, żółtym kolorze, która robi ogromne wrażenie. Model cały czas jest w normalnej sprzedaży, a prawda jest taka, że jego cena obecnie jest bardzo niska. Jesteśmy przekonani, że 2-3 lata po zakończeniu produkcji ceny tego zestawy na rynku wtórnym drastycznie wzrosną. Liczba fanów Supry rośnie bowiem z każdym rokiem, zwłaszcza, że Toyota niedawna reaktywowała ten kultowy model.

ZOBACZ TAKŻE
Audi z LEGO. Trzy zestawy, ale żadnego już łatwo (czytaj: tanio) nie kupicie

Model Toyoty z LEGO jest oczywiście wierną repliką samochodu, a w zestawie jest także minifigurka kierowcy w kombinezonie Gazoo Racing i kasku wyścigowym. Zestaw po złożeniu ma ok. 4 centymetry wysokości, 16 cm długości i 7 cm szerokości. 

Dla nas zestaw ten – jak duża część serii Speed Champions, ale nie wszystkie – służyć może głównie do zabawy. Gorzej sprawdzi się jako eksponat na półce, a doskonale do rywalizacji z innymi samochodami sportowymi z serii. 

Toyota z LEGO – szczegóły zestawu

#76901 Toyota GR Supra
Liczba elementów: 299
Cena katalogowa: 99,99 zł – znajdźcie najlepszą ofertę dzięki porównywarce Ceneo
Premiera: czerwiec 2021

toyota gr supra lego

#76901 LEGO

5/5 (liczba głosów: 1)
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama