Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Klasyczny Land Rover Defender z LEGO w końcu pokazany. Na szczęście bez zaskoczeń

LEGO po wielu miesiącach domysłów w końcu pokazało swój nowy model samochodu z serii LEGO Icons. Klasyczny Defender wygląda po prostu znakomicie, a producent klocków po raz kolejny pokazał, że rozumie tę branżę doskonale i nie przesadził z „bajerami”.

klasyczny land rover defender lego
Fot. LEGO

LEGO Icons z kolejną motoryzacyjną ikoną

Seria LEGO Icons zawiera wiele ciekawych zestawów, ale według nas te motoryzacyjne są jednymi z najważniejszych w całej serii. W ostatnich latach ukazały się przecież przyzwoity #10304 Chevrolet Camaro Z28, bardzo stylowa #10298 Vespa 125, ale przede wszystkim #10295 Porsche 911. Ten ostatni set to kwintesencja LEGO – kapitalnie wyglądający model z wieloma funkcjonalnościami, który w dodatku można złożyć w dwóch konfiguracjach. Nic więc dziwnego, że duńska marka przedstawia kolejne motoryzacyjne produkty w tej serii.

Najnowszym dziełem jest klasyczny Land Rover Defender z LEGO. Plotki o zestawie pojawiły się już w drugiej połowie zeszłego roku, a od początku 2023 roku fani LEGO wyczekiwali nowych informacji na temat tego setu. Stosunkowo krótko przed premierą otrzymaliśmy wszystkie dane i z całą pewnością można powiedzieć, że najbardziej znany producent klocków na świecie po raz kolejny bardzo się postarał.

klasyczny land rover defender lego

Fot. LEGO

Projektanci z pewnością mieli ból głowy, ale sprostali wyzwaniu

Długo wyczekiwany #10317 Land Rover Classic Defender 90 wygląda bowiem na bardzo udany set. Jego bazą jest Land Rover w wersji z 1983 roku, co mogło być problematyczne. Samochody z tamtych lat wyglądały prościej niż obecnie, a w LEGO z pewnością stanęli nad dylematem sposobu oddania klasycznego charakteru przy jednoczesnej złożoności zestawu. Kanciasta konstrukcja z zielono-białej kolorystyce z czarnymi akcesoriami to to, czego oczekiwali fani LEGO.

ZOBACZ TAKŻE
Samochody LEGO na prezent 2023. Wybraliśmy najlepsze zestawy

Akcesoria obejmują wiele różnych rzeczy przeznaczonych na przygodę w terenie, w tym gaśnicę, kanistry, skrzynkę z narzędziami, działającą wyciągarkę czy płyty trakcyjne. Można je położyć na dachu samochodu, we wnętrzu albo… po prostu zawiesić na samochodzie, jak prawdziwy odkrywca. Klasyczny Defender nie jest co prawda zestawem LEGO Technic, ale biorąc pod uwagę jego grupę docelową (18+), to nie zabrakło wielu funkcjonalności znanych z zestawów Technic. To między innymi funkcjonalny układ kierowniczy, działające zawieszenie i możliwość wyboru dwóch zbudowanych z klocków silników. Maska i drzwi są oczywiście otwierane, co jest dodatkową zaletą. 

klasyczny land rover defender lego pudełko

Fot. LEGO

Ile kosztuje klasyczny Defender z LEGO?

Zestaw będzie miał swoją premierę 4 kwietnia 2023 r., który nie jest przypadkową datą. Land Rover świętuje wtedy 75. rocznicę powstania, a tak dopracowany zestaw jest z pewnością świetnym prezentem urodzinowym. Cena katalogowa zestawu z 2 336 elementami wynosi 1 149 zł, więc jest zupełnie uczciwa. Dzięki porównywarkom cen klasycznego Defendera z LEGO będzie można kupić pewnie nawet poniżej tysiąca złotych. Przy okazji warto wspomnieć, że w sprzedaży cały czas pozostaje „nowoczesny” #42110 Land Rover Defender z serii LEGO Technic. To zresztą jeden z pierwszych „markowych” zestawów z tej serii i cały czas jeden z najbardziej udanych. 

Dane techniczne:

#10317 LEGO Icons Land Rover Classic Defender 90
Liczba elementów: 2 336
Wielkość po złożeniu: 16 cm wysokości, 16 cm szerokości, 32 cm długości
Data premiery: 4 kwietnia 2023 r.
Cena katalogowa: 1 149,99 zł

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama