Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Samochody ze Stanów – jakie mogą mieć usterki?

Jeśli planujesz zakup auta z USA, zachowaj ostrożność. Wiele z takich samochodów ma poważne uszkodzenia, których naprawa może się okazać droga. Sprowadzanie aut z usterkami cieszy się jednak dużą popularnością w naszym kraju. Na co uważać, planując taką inwestycję? Sprawdź, co na ten temat mówi raport autoDNA.

auta z usa
Artykuł sponsorowany

Samochody sprowadzane zza Oceanu cieszą się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Niestety, jak wynika z danych ekspertów autoDNA, większość z nich ma za sobą szkodową historię. W latach 2019 i 2020 sprowadzono z USA do Polski średnio po 33 tys. aut rocznie. Jak widać, popyt jest naprawdę spory. Warto jednak wiedzieć, jak uniknąć zakupu tak zwanego lemon car, czyli samochodu z kosztownymi w naprawie usterkami. Niezawodnym sposobem jest sprawdzenie historii pojazdu.

Czy warto sprowadzić samochód zza Oceanu?

Dane wskazują jednoznacznie, że popularność samochodów z USA w naszym kraju jest bardzo duża. Czy jednak faktycznie opłaca się je sprowadzać? To pytanie zadaje sobie wielu polskich miłośników amerykańskiej motoryzacji.

Stany Zjednoczone są jednym z największych rynków motoryzacyjnych na świecie, a do tego tamtejsi producenci mają bogatą ofertę. To przyciąga uwagę importerów z całego świata. Chociaż ceny są atrakcyjne, a samochody oferują przestronność i wygodę jazdy, istnieją pewne pułapki, o których nie można zapominać.

Największym problemem ze sprowadzanymi samochodami amerykańskimi jest uszkodzenie nadwozia, które dotyczy aż ponad 90% importowanych pojazdów. Dodatkowym utrudnieniem może być też mniejsza precyzja prowadzenia. Mankamentem jest również to, że części do pojazdów z USA są trudniej dostępne niż w przypadku samochodów produkowanych w Europie czy Azji. Naprawa amerykańskich aut może więc okazać się bardzo droga, a czasami wręcz nieopłacalna.

Aby przekonać się, czy stan techniczny samochodu, który masz zamiar kupić, jest odpowiedni, skorzystaj ze sprawdzenia VIN w bazie autoDNA.

Mimo niedogodności polscy miłośnicy samochodów ze Stanów wciąż doceniają ich zalety. Warto jednak dokładnie rozważyć plusy i minusy związane z importem auta zza Oceanu. Niezbędne jest sprawdzenie historii pojazdu, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Przeczytaj również: Auta z USA – co im dolega?

Jakie usterki są najczęściej spotykane w autach z USA?

Wielu kupujących jest zdania, że sprowadzanie samochodu z USA do Polski opłaca się jedynie wówczas, gdy jest on uszkodzony. Właśnie z tego wynika tak duża popularność powypadkowych egzemplarzy, która trafia do naszego kraju.

Wśród aut o takiej przeszłości na pierwszym miejscu znajduje się BMW. Bardzo dużą popularnością cieszą się również (w kolejności):

  • Ford,
  • Chrysler,
  • Audi,
  • Mercedes,
  • Volkswagen,

W rankingu można również znaleźć przedstawicieli japońskiej motoryzacji, czyli Mazdę i Hondę. Na ósmym miejscu wśród najpopularniejszych modeli znalazło się także Volvo.

Jakie najczęstsze usterki spotyka się w sprowadzanych autach?

Najbardziej powszechne uszkodzenia aut sprowadzanych z USA dotyczą zgniecionej karoserii, w tym przodu – stanowi aż 47% wszystkich wad. Następne elementy blacharki, które wymagają naprawy, to w kolejności:

  • tył,
  • prawy bok,
  • lewy i prawy przód,
  • więcej niż jedno uszkodzenie.

Wiele osób jest zdania, że w Polsce opłaca się naprawić tego typu usterki ze względu na niższe koszty robocizny. Potem można odsprzedać auto kolejnemu właścicielowi i sporo na tym zarobić. Jeśli planujesz tak postąpić, upewnij się, że regeneracja nie przekroczy kosztu sprowadzenia samochodu do kraju.

W podjęciu decyzji pomoże Ci raport autoDNA. Aby zyskać do niego dostęp, potrzebujesz jedynie numeru VIN auta, które planujesz kupić.

Dlaczego sprawdzenie historii pojazdu z USA jest tak ważne?

Przed zakupem samochodu zawsze warto sprawdzić jego stan techniczny. Jednak gdy planujesz sprowadzenie z zagranicy uszkodzonego auta, takie działanie ma wyjątkowe znaczenie. Pamiętaj, że nie masz możliwości obejrzenia pojazdu na żywo, a musisz polegać jedynie na zdjęciach i opisie sprzedającego.

W takiej sytuacji dodatkowe informacje dostarczone przez raport autoDNA są niezwykle pomocne. Pozwolą Ci zminimalizować ryzyko związane z zakupem, co jest szczególnie istotne, gdy sprowadzasz samochód bez możliwości dokładnej oceny jego stanu technicznego samodzielnie. Z raportem autoDNA zyskujesz dostęp do bazy ponad 500 milionów pojazdów z Europy i USA oraz informacje dot. m.in. odczytów drogomierza, historii uszkodzeń, przeglądów, archiwalnych zdjęć. Raport jest dostępny online, w smartfonie, na tablecie czy komputerze, także w formie QR kodu.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama