Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Świetny start sezonu Biesiekirskiego. Polak wygrał zawody w Jerez

Debiutujący w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii klasy Superstock 1000, 21-letni Piotr Biesiekirski wygrał kwalifikacje i niedzielny wyścig pierwszej rundy sezonu na torze w Jerez de la Frontera.

Piotr Biesiekirski wygrana w debiucie
Fot. Piotr Biesiekirski / Facebook

Debiut z klasą

Dosiadający Yamahy R1 zawodnik zespołu Fau55 Euvic Racing w sobotę rano pokonał szesnastu rywali. Najpierw sięgnął po najlepszy rezultat w kwalifikacjach klasy Superstock 1000, a następnie od samego początku pierwszego wyścigu walczył o zwycięstwo. Jedyny Polak w stawce nie ukończył co prawda sobotnich zmagań po wypchnięciu poza tor przez rywala na cztery okrążenia przed metą, ale wiedział, że ma tempo, aby walczyć przynajmniej o podium także dzień później.
 
Po starcie niedzielnego, liczącego 16 okrążeń, wyścigu, 21-latek spadł na piątą pozycję po małym błędzie w szóstym zakręcie. Szybko jednak odrabiał straty i przebił się na drugie miejsce. Po zaciętej walce na ostatnim kółku Polak wpadł następnie na linię mety na pierwszej pozycji. Tym samym w swoim debiucie sięgnął po wygraną w mistrzostwach Hiszpanii klasy Superstock 1000. 

Podium w Jerez Biesiekirskiego

Fot. Facebook Piotra Biesiekirskiego / Polak spisał się kapitalnie na torze w Jerez

Już za dwa tygodnie Biesiekirskiego czeka druga runda mistrzostw Hiszpanii, która odbędzie się na torze Motorland Aragon, z kolei za miesiąc podopieczny ekipy Fau55 Euvic Racing rozpocznie w portugalskim Estorilu sezon mistrzostw Europy klasy Moto2. 

Polskie Jerez

Obiekt zlokalizowany w Hiszpanii jest szczęśliwy dla naszych reprezentantów. Rok temu w Hiszpańskiej F4 triumf odniósł Tymoteusz Kucharczyk. Z kolei Kacper Sztuka zimą 2-krotnie zwyciężał tam w Formule Winter Series. Teraz do tego doszła kapitalna postawa Piotra Biesiekirskiego. 

ZOBACZ TAKŻE
Marco Bezzecchi wygrał deszczowe GP Argentyny | Analiza

Co powiedział sam zainteresowany?

Co za weekend! Postanowiliśmy razem z zespołem, że wystartuje w tym roku w mistrzostwach Hiszpanii w ramach dodatkowego treningu. Jednak zupełnie nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszej rundzie sezonu. Tym bardziej, że startuję na trzyletnim, treningowym motocyklu. Wszystko to sprawia, że bardzo się cieszę z niedzielnego zwycięstwa. Już sobota pokazała, że mamy tempo, aby walczyć o miejsca na podium. Z tego powodu w niedzielę starałem się utrzymywać równe tempo i unikać kłopotów. Bardzo dziękuję szefowi ekipy, Hectorowi Faubelowi, i całemu zespołowi, a także naszym partnerom i przede wszystkim polskim kibicom, którzy gorąco dopingowali mnie przez cały weekend. Nie mogę już doczekać się nie tylko drugiej rundy mistrzostw Hiszpanii, ale także nadchodzącego wielkimi krokami startu sezonu mistrzostw Europy Moto2 – powiedział Polak, który debiutuje w klasie Superstock 1000. Przypomnijmy, że w 2018 roku wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600.

Polecamy obserwować profile Biesiekirskiego. Jego poczynania można śledzić na Facebooku, a także jego oficjalnej stronie internetowej.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama