Connect with us

Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

GB3: Hedley wygrał, Kucharczyk ósmy | Analiza 2. wyścigu

James Hedley po raz pierwszy w swojej karierze wygrał wyścig GB3 Championship. Podium uzupełnili Callum Voisin, a także Joseph Loake. Tymek Kucharczyk finiszował z kolei na 8. pozycji. Same zawody należały do tych z grona emocjonujących, a przed startem doszło do kuriozum.

James Hedley wygrana Oulton Park 2023
Fot. Jacob Ebrey Photography

Najlepszy kierowca: James Hedley

Jeszcze kilka dni temu Brytyjczyk nie był pewny jazdy w GB3 Championship. Teraz kierowca Ardenu zdołał odnieść triumf. Zawodnik z Wielkiej Brytanii znakomicie wystartował z 4. pola startowego, gdyż dość szybko przebił się na 2. pozycję. Następnie po znakomitej walce z Josephem Loake wysforował się na prowadzenie, którego nie oddał już do mety. Za nim finiszował Callum Voisin, który utorował sobie drogę do 2. lokaty. Podium uzupełnił wspomniany Loake, który okazał się najlepszym debiutantem.

Największe zaskoczenie: Michael Shin

Koreańczyk zimą bez sukcesów startował w FRMEC. Teraz reprezentant ekipy Hitech Grand Prix wywalczył 5. miejsce, a startował z odległej 14. lokaty! Azjata zadziwił tym komentatorów, którzy nie spodziewali się, że to akurat on ze stajni startującej również i w F2 okaże się tym najlepszym. Na małe wyróżnienie zasługuje Souta Arao, który zdołał bezproblemowo dojechać do mety w takich warunkach. Dobry wynik powinien zbudować Japończyka.

Największe rozczarowania: Alex Dunne i Matthew Rees

Irlandczyk nie rozpoczął zbyt dobrze inauguracji sezonu 2023. W sobotę najpierw na sam koniec zawodów spowodował wypadek jednego z rywali, a teraz kompletnie pogubił się. Wicemistrz Włoskiej F4 w dodatku nie był w stanie poradzić sobie na sam koniec z wolniej jadącym Taylorem. 13. lokata to nie jego sufit, ale Dunne nie jest w stanie wejść tu na swój optymalny poziom. 

Matthew Rees natomiast miał szansę nawet na finisz w czołowej 5., lecz w połowie zmagań wypadł z trasy. Brytyjczyk, który w sobotę stał na podium finiszował jako 11. Tym samym stracił sporo cennych punktów. Zwłaszcza, że jego główni rywale zakończyli wyścig w czołówce.

Dobra jazda Polaka

Tymek Kucharczyk po raz 1. w karierze wystartował na mokrym torze w wyścigu single-seaterów. 17-latek jechał bardzo ostrożnie i to zaprocentowało pomimo poniesionych na początku strat. Podczas gdy rywale wypadali z toru, tak on zyskiwał pozycję za pozycją. Polak wpadł na metę jako 8., co potwierdziło, że w barwach Douglas Motorsport jest on w stanie zdobywać dobre wyniki.

Totalny chaos

Jeszcze przed startem zawodów odpadło dwóch zawodników. Najpierw na okrążeniu formującym Jarrod Waberski obrócił się, a potem w alei serwisowej swój bolid roztrzaskał Gerrard Xie. W dodatku start zawodów został opóźniony przez opady deszczu, lecz po zmianie ogumienia na te przeznaczone do jazdy po mokrym torze, w końcu wystartowano. Po starcie wyścig się uspokoił. Do czasu. W samej końcówce rywalizacji sporo kierowców wypadało z toru. David Morales zakopał się w żwirze, a chwilę później Shawn Rashid wpakował się w bandę. Na tor nie wyjechał jednak samochód bezpieczeństwa.

 

Loake liderem mistrzostw

Brytyjczyk prowadzi w tabeli z dorobkiem 64 punktów. Za nim plasują się James Hedley, a także Callum Voisin. Duet ten ma bardzo małą stratę do lidera. Tymek Kucharczyk do tej pory zebrał 34 „oczka”, co plasuje go na 6. pozycji w tabeli.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna GB3 Championship 2023. Sprawdź pozycję Kucharczyka

Ostatni wyścig  na Oulton Park zostanie rozegrany dziś w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 14:30. 

Wyniki 2. wyścigu w Oulton Park

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama