Connect with us

Czego szukasz?

Inne

Peugeot 9X8 z LEGO oficjalnie. Spełnia wszystkie marzenia fanów

Po przeciekach nowego zestawu, LEGO niedługo później zdecydowało się podzielić oficjalnymi informacjami na temat Peugeota 9X8 #42156. To jeden z najbardziej wyczekiwanych zestawów w ostatnim czasie, który z pewnością spełnia oczekiwania fanów.

peugeot 9x8 lego oficjalne zdjęcia
Fot. LEGO

To marzenie fanów motoryzacji

Wycieki zdjęć zestawów LEGO to już tradycja, czasem wydaje się wręcz, że kontrolowana. Dotknęła ona także zestawu #42156 Peugeot 9X8, który od jakiegoś czasu rozgrzewa serca dorosłych fanów budowania z klocków. Wszystko przez fakt, że to zdecydowanie najciekawiej zapowiadający się tegoroczny set, o którym nie było dotąd wiadomo zbyt wiele. Amatorskie zdjęcia pojawiły się na kilka dni przed oficjalną premierą. Od razu było jednak wiadomo, że zestaw zostanie wkrótce zaprezentowany, skoro będzie można go kupić już od początku maja. 

Zestaw ma 1 775 części, dzięki czemu jest największą tegoroczną motoryzacyjną propozycją, jeśli chodzi o LEGO Technic. A według nas także najlepiej wyglądającą, choć Ford GT również jest niczego sobie. Wykonano go w skali 1:10 – oczywiście w ścisłej współpracy z Peugeotem. Przypominamy, że mający 2 336 elementów klasyczny Land Rover Defender został wypuszczony w ramach serii LEGO Icons. 

Poznaliśmy także szczegóły dot. wielkości modelu po złożeniu. Będzie on miał równe 50 centymetrów długości, 13 centymetrów wysokości i 22 centymetry szerokości. Oznacza to, że będzie nieco większy od #42125 Ferrari 488 GTE “AF Corse #51” (48 cm) i wielkością będzie mniej więcej odpowiadał #42096 Porsche 911 RSR.

peugeot 9x8 lego oficjalne zdjęcia

Fot. LEGO

peugeot 9x8 lego oficjalne zdjęcia

Fot. LEGO

W sprzedaży już za moment

LEGO jak zwykle znakomicie poradziło sobie z oczekiwaniami fanów. Model będzie dostępny w znanym z torów wyścigowych szaro-czarno-zielonym malowaniu, ale największe wrażenie robią oczywiście charakterystyczne reflektory – zarówno z przodu (błyszczące w ciemności!), jak i tyłu. Na zdjęciach widać także świetnie odwzorowany tylny spojler oraz mnóstwo szczegółów. Jest silnik V6 z ruchomymi tłokami, działający układ kierowniczy czy działające zawieszenie. Słowem – klasyka z ostatnich setów LEGO Technic.

Zestaw będzie można kupować od pierwszego maja, a jego cena katalogowa to 949,99 złotych. Jeśli nie spieszy wam się z zakupem, to naprawdopodobniej za jakiś czas bez problemu kupicie go za mniej niż 800 złotych. Premiera ma oczywiście bezpośredni związek z tegorocznym wyścigiem 24h Le Mans, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Peugeot 9X8 będzie tam oczywiście startował i choć szanse na sukces sportowy ma niewielkie, na ten marketingowy związany z LEGO już znacznie większe.  

Przypomnijmy, że to kolejna fantastyczna premiera dla fanów motoryzacji w tym roku. Niedawno ogłoszono wspomnianego klasycznego Land Rovera Defendera, a z tegorocznych nowości LEGO Technic warto zwrócić uwagę także na Forda GT i Chevroleta Camaro z NASCAR. Dla fanów serii Speed Champions (mniejszych modeli o długości ok. 15 cm) przygotowano natomiast m.in. Ferrari 812 Competizione czy wyścigowe Porsche 963.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama