Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

F3

Williams ma nowego juniora. To aktualny kierowca FIA F3

Williams ma nowego juniora. Został nim Luke Browning, czyli aktualny mistrz GB3 Championship. Brytyjczyk w poprzednich latach odnosił liczne sukcesy, które teraz zostały docenione.

Luke Browning akademia Williamsa 2023

Transfer ostatniej szansy?

W zeszłym roku Luke Browning został mistrzem GB3 Championship. Dzięki temu dostał nagrodę pieniężną w wysokości 200 tys. GBP, a także wzięcie udziału w przedsezonowych testach FIA F3. Po nich ogłoszono, że kierowcę z Wielkiej Brytanii ujrzymy w dwóch pierwszych rundach tej serii. W nich Browning spisał się bardzo dobrze. Z tego powodu zainteresowała się nim akademia Williamsa. Stajnia z Grove po testach na torze Imola postanowiła wcielić go w swoje szeregi. Tym samym aktualny mistrz GB3 Championship będzie w stanie dokończyć sezon w FIA F3.

Kierowca z Wielkiej Brytanii to zawodnik, który ma już wiele osiągnięć zdobytych zarówno u siebie na krajowym podwórku, jak i tych międzynarodowych. W 2018 roku został II wicemistrzem Ginetty Junior. 2 lata później został mistrzem Brytyjskiej F4, by sezon później zająć 3. miejsce w klasyfikacji ADAC F4, czyli Niemieckiej F4. W międzyczasie Browning wystartował także gościnnie we Włoskiej F4, a także GB3 Championship, gdzie ponownie pokazał się ze świetnej strony. W tych drugich mistrzostwach już na stałe kibice mogli obserwować go w 2022 roku. Wówczas reprezentując ekipę Hitech Grand Prix został on mistrzem po walce do końca z Joelem Granforsem. Z brytyjską stajnią wyścigową związał się również do startów w FIA F3, które teraz będzie mógł kontynuować.

Brytyjska armia w szeregach akademii Williamsa

Stajnia wyścigowa z Grove wspiera teraz pięciu kierowców. Aż czterech z nich to zawodnicy z Wielkiej Brytanii. Co więcej trójka z nich… ściga się w F3! Oprócz Luke’a Browninga są to Oliver Gray, a także Zak O’Sullivan. Z kolei Jamie Chadwick ściga się w USA w mistrzostwach Indy NXT. Tym jedynym „niebrytyjskim” członkiem akademii pozostaje Franco Colapinto, który jest Argentyńczykiem. Williams stawia na nieoczywiste talenty, które potrzebują pomocy. Najlepszym przykładem jest Logan Sargeant, który bez ich pomocy nie awansowałby do F2, czy też potem do F1.