Connect with us

Czego szukasz?

Porady

Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego samochodów i dlaczego to się opłaca?

Wciąż odkładasz marzenie o nowym aucie? Jeżeli nie masz wystarczającej ilości gotówki na zakup pojazdu, a wizja kredytu bankowego Cię przeraża, postaw na wynajem długoterminowy samochodu. Na czym dokładnie polega ta usługa i dlaczego się opłaca? Kto może się na nią zdecydować? Poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania dotyczące wynajmu długoterminowego samochodu.

wynajem samochodu
Artykuł sponsorowany

Wynajem długoterminowy – na czym polega?

Wynajem długoterminowy samochodu to jedna z ciekawszych form finansowania nowego lub używanego auta. Polega na wydzierżawieniu pojazdu na określony w umowie czas w zamian za stałą opłatę miesięczną. Po zakończeniu okresu wynajmu dwuśladu kierowca może go wykupić, ale też wynająć inny model albo całkowicie zrezygnować z tej odmiany finansowania.

Jak działa wynajem długoterminowy samochodu? Na platformie Automarket jest to niezwykle łatwe:

 1. Wybierasz interesujący Cię model auta. W ofercie znajdziesz zarówno nowe, jak i używane pojazdy. Z pomocą filtrów zadecydujesz m.in. o typie nadwozia, rodzaju paliwa oraz wyposażeniu dwuśladu.
 2. Ustalasz szczegóły przyszłej umowy. W trakcie określania warunków dzierżawy wskażesz między innymi interesujący Cię czas trwania wynajmu (możliwy zakres wynosi od 12 do 48 miesięcy), dostępny limit kilometrów czy wysokość opłaty startowej (nazywanej też opłatą wstępną).
 3. Dobierzesz usługi dodatkowe. W Automarkecie masz do wyboru dwa pakiety serwisowe – Basic, oferowany z każdym modelem samochodu, oraz Comfort, który obejmuje m.in. sezonową wymianę opon oraz auto zastępcze.

Gdy tylko umowa dobiegnie końca, możesz zadecydować, co chcesz dalej zrobić z używanym pojazdem. Wykupić na własność, oddać, a może wymienić i wynająć nowe? Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Kto może wziąć samochód na wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodu jest coraz popularniejszy zarówno pośród osób prywatnych, jak i właścicieli działalności gospodarczych. Aby skorzystać z tego sposobu finansowania auta, wystarczy, że:

 • jesteś osobą pełnoletnią;
 • posiadasz stały i potwierdzony dochód;
 • masz odpowiednią zdolność kredytową.

W przeciwieństwie do ubiegania się do niektórych produktów bankowych, decydując się na wynajem długoterminowy auta, nie trzeba przygotowywać wielu dokumentów. Często wystarczy przedstawić zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, dowód osobisty oraz oświadczenie dotyczące comiesięcznych wydatków. To wystarczy do rozpoczęcia procedur związanych np. z badaniem zdolności kredytowej.

Wskazówka:

Jeżeli chcesz zadbać o swoją zdolność kredytową, spłać dotychczasowe zobowiązania oraz zmniejsz limity kart kredytowych, o ile takowe posiadasz. Dodatkowo sprawdź swoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz wpisy w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD).

Dlaczego wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Zakup auta to dla wielu osób nie lada wydatek, ale z wynajmem długoterminowym samochodu marzenie o własnym pojeździe jest o wiele bliżej. To wygodna forma finansowania, dająca dużo możliwości. Jednak czy na pewno się opłaca? W porównaniu do kredytów bankowych, w ramach oferty Automarket i pakietu Comfort masz wliczone koszty:

 • ubezpieczenia OC, AC oraz NNW;
 • serwisu w wybranym limicie kilometrów;
 • nieprzewidzianych napraw;
 • wymiany i przechowywania opon.

Chcesz kupić dwuślad od znajomego? A może daleka rodzina poszukuje kupca pojazdu? Oczywiście możesz zdecydować się na tego typu propozycje, jednak nigdy nie wiesz, co tak naprawdę „siedzi pod maską”, a ewentualne naprawy u mechaników samochodowych mogą przewyższyć koszt zakupionego auta i dodatkowo sprawić Ci dużo kłopotów finansowych. Z wynajmem długoterminowym problem ten znika – znajdujące się w ofercie Automarketu modele z rynku wtórnego przechodzą szczegółową 75-stopniową inspekcję, która jest niezbędna do pozytywnego zweryfikowania stanu technicznego pojazdu.

Warto wiedzieć:

Wykonywana w ramach wynajmu długoterminowego samochodu używanego w serwisie Automarket inspekcja obejmuje m.in. stan nadwozia (karoserii, lakieru, szyb i drzwi), układu hamulcowego, układu wydechowego oraz stanu płynów eksploatacyjnych.

Zalety wynajmu długoterminowego samochodu

Wynajem długoterminowy samochodów daje spore możliwości. Do plusów oferty można zaliczyć przede wszystkim:

 • stałą miesięczną ratę – bez ukrytych kosztów dodatkowych, dzięki której zaplanowanie budżetu domowego będzie prostsze i szybsze;
 • elastyczność – już od samego początku decydujesz o okresie trwania umowy, zakresie kilometrów oraz pakietach usług dodatkowych;
 • brak wymaganego wysokiego wkładu własnego – z reguły jest on niższy, niż w przypadku leasingu czy kredytu, a nawet zdarzają się oferty bez opłaty wstępnej;
 • dużą dostępność różnych marek samochodów – do wyboru masz auta z napędem 4×4, ale też modele z automatyczną skrzynią biegów.

Każdy pojazd na automarket.pl objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem, dzięki któremu nie musisz pamiętać o corocznym przedłużaniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Co więcej – w razie wypadku samochodowego lub kolizji drogowej, otrzymasz wsparcie w koordynacji likwidacji szkód objętych polisą.

Wynajem długoterminowy auta osobowego to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie proste i komfortowe rozwiązania. Sprawdź, jakie nowe oraz używane auta znajdują się aktualnie w ofercie Automarketu i zacznij jeździć modelem auta, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania oraz zapewni wygodę na lata.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama