Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nowa Kia Picanto. Lifting przyniósł bardziej futurystyczny design

Bardziej futurystyczny design, nowocześniejsze technologie i niewymagający szczególnej uwagi silnik spalinowy. Kia zaprezentowała swój najmniejszy model po liftingu.

nowa kia picanto 2023
Fot. Kia

Widać podobieństwa do innych modeli marki

Kia właśnie pokazała nowe Picanto i na pierwszy rzut oka widać, że jego bardziej nowoczesny design oparto na obecnym języku projektowania marki. W oczy od razu rzucają się futurystycznie wyglądające reflektory LED – zarówno z przodu, jak i tyłu. Tam tworzą one naprawdę ciekawie wyglądającą sygnaturę świetlną. 

Najmniejszy model Kii zachował jednak tradycyjne wnętrze oparte na znanej architekturze. Standardowo wyposażony jest w 4,2-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i 8-calowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym. Przewodowa łączność z telefonem komórkowym za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto jest również standardem.

Kia wprowadza w Picanto ulepszoną nawigację, opartą na danych online o aktualnej sytuacji na drogach i uzupełniającą ją o prognozy pogody lub zalecenia dotyczące dostępnych miejsc parkingowych. Standardem są również zdalne bezprzewodowe aktualizacje danych nawigacyjnych i infotainmentu. Aplikacja Kia Connect na smartfony z nawigacją Last Mile ułatwia natomiast odnalezienie zaparkowanego samochodu.

nowa kia picanto 2023

Fot. Kia

nowa kia picanto 2023

Fot. Kia

Dwa silniki do wyboru

Nowa Kia Picanto będzie dostępna z parą konwencjonalnych silników spalinowych – klienci mogą wybierać pomiędzy bazową jednostką o pojemności 1,0 litra i opcjonalną jednostką o pojemności 1,2 litra. Producent twierdzi, że słabszy silnik będzie idealny dla użytkowników poszukujących niższych kosztów eksploatacji, podczas gdy mocniejsza wersja będzie przeznaczona dla kierowców zainteresowanych lepszą dynamiką. Oficjalne specyfikacje poznamy jednak dopiero w późniejszym terminie.

Standardem będzie pięciobiegowa manualna skrzynia biegów, którą marka uzupełnia o nowocześniejszą zautomatyzowaną pięciobiegową manualną skrzynię biegów z elektronicznie sterowanym sprzęgłem. Głównym celem tego niekonwencjonalnego rozwiązania jest zwiększenie komfortu jazdy w mieście i osiągnięcie jeszcze większej oszczędności paliwa. 

Podana dotąd specyfikacja techniczna nie ma zbyt wielu danych. Zmodernizowana Kia Picanto ma 3595 mm długości, 1595 mm szerokości, 1485 mm wysokości i rozstaw osi na poziomie 2400 mm. Pojemność bagażnika wynosi 255 litrów (VDA), a zbiornik paliwa może pomieścić 35 litrów benzyny.

nowa kia picanto 2023 wnętrze

Fot. Kia

Nowe kolory, ale nie tylko

Nowa Kia Picanto będzie dostępna w sumie w dziewięciu kolorach nadwozia. Cztery z nich są jednak nowością z tego liftingu – Signal Red, Smoke Blue, Sporty Blue i Adventurous Green. W zależności od wybranej wersji wyposażenia, Kia Picanto będzie wyposażona w 14- lub 16-calowe koła i będzie również dostępna w bardziej sportowo wyglądającej wersji GT Line.

Kia Picanto nie ma jeszcze oficjalnych cen. Wraz z wprowadzeniem na rynek odświeżonego, najmniejszego modelu, producent kieruje swoją ofertę głównie do młodszej klienteli, a najlepiej do zupełnie nowych kierowców. Nowy samochód Kii tak naprawdę pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie małych aut na rynku europejskim. Nie znamy jeszcze cen, ale spodziewamy się, że bazowa wersja może zakręcić się w okolicach 60 000 zł. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kia Picanto 2023 – wszystko, co powinniście wiedzieć. Silniki, wersje, ceny, dodatkowe opcje

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama