Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Obniżka pensji Sergio Pereza? Decyzja ma zapaść w tym miesiącu

Pokłosiem słabych wyników uzyskiwanych przez Sergio Pereza w ostatnim czasie może być obniżka wynagrodzenia, o której donoszą zagraniczne źródła. Jakie są realne szanse, że do tego dojdzie?

Sergio Perez GP Belgii
Fot. Red Bull Content Pool

Czynniki przemawiające za obniżką wynagrodzenia Sergio Pereza

Sergio Perez w 2023 roku zarabia za jazdę w barwach Red Bull Racing 10 milionów dolarów amerykańskich. Jednak stajnia z Milton Keynes, to zespół, który w ostatnim sezonie mocno odczuł skutki limitów budżetowych. Z tego powodu na pewno liczą teraz każdy grosz. Drugim czynnikiem, który przemawia za tymi doniesieniami, jest obecna forma Sergio Pereza, która nie zachwyca. Meksykanin w zdecydowanie najszybszym samochodzie na gridzie wywalczył zaledwie dwa zwycięstwa, dwa pole position i siedem miejsc na podium w wyścigach głównych. Ponadto wygrał sprint w Baku, gdzie Max Verstappen w uszkodzonym bolidzie nie miał szans na walkę o zwycięstwo.

ZOBACZ TAKŻE
Norris za Pereza? Marko szuka alternatyw dla Red Bulla

Do tego warto zauważyć, że kierowca płaci za ilość zdobytych punktów w kampanii F1 przy odnawianiu superlicencji. Niski dorobek w tym sezonie może oznaczać mniejsze koszty dla samego Meksykanina, co pomagałoby polubownie skorygować jego przychody. Między innymi dlatego pojawiły się spekulacje o ewentualnym obcięciu wynagrodzenia Checo. Jednak nie są to tylko puste domniemania.

Czy Red Bull obniży pensję Sergio Pereza? Decyzja ma zapaść w tym miesiącu

Holenderski De Telegraaf jako pierwszy poinformował opinię publiczną o zbliżającej się obniżce pensji zawodnika z numerem 11. Podobno Meksykanin ma w umowie klauzulę, która informuje, że jeżeli strata do zespołowego kolegi na półmetku rywalizacji wyniesie co najmniej 125 punktów, to Checo może pożegnać się z częścią pieniędzy. Pech chciał, że strata Sergio Pereza do Maxa Verstappena wynosi obecnie równo 125 punktów, czyli nie spełnia kryteriów podanych w powyższym zapisie. 

Jednak warto zaznaczyć, że holenderskie media twierdzą, że ewentualne zmiany w kontrakcie Meksykanina nie zmienią długości jego trwania. Obecnie Checo jest związany z Red Bullem do końca sezonu 2024. Nie wiadomo, ile miałaby zarabiać po spodziewanej obniżce pensji.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama