Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań. Co można zobaczyć i jak się zapisać?

Volkswagen Poznań otworzył swoje drzwi dla zwiedzających. Jeśli jesteście pasjonatami motoryzacji, możecie teraz odwiedzić zarówno zakład w Poznaniu, jak i w Białężycach k. Wrześni.

zwiedzanie fabryk volkswagen poznań
Fot. Volkswagen

Co będzie można zobaczyć? 

Uczestnicy wycieczki po zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu – Antoninku, zostaną oprowadzeni po poszczególnych odcinkach produkcji, w tym po dziale budowy karoserii, montażu oraz logistyki. Co zobaczą? Łącznie ponad 430 robotów oraz to, jak zgrzewa lub spawa się poszczególne elementy karoserii, a także jak montuje się koła lub inne elementy. Miłośnicy motoryzacji z pewnością wiedzą, że wcześniej – w latach ’70 i ’80 XX w. w tym miejscu produkowany był Tarpan. Dziś zamiast niego zwiedzający obejrzą, jak powstają nowoczesne samochody dostawcze: Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter.

Z kolei w Białężycach pod Wrześnią będzie można zobaczyć jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych, której otwarcie nastąpiło w 2016 roku. Od tego czasu produkowana w niej jest kolejna generacja Volkswagena Craftera w różnych odmianach, m. in. Crafter w wersji elektrycznej, czyli e-Crafter, a także kamper Volkswagen Grand California. Volkswagen Poznań mocno stawia na ekologię i dlatego zwiedzający podczas wycieczki usłyszą o tamtejszej farmie fotowoltaicznej oraz o pszczołach pracujących w tym zakładzie. Wycieczka zarówno w Poznaniu jak i we Wrześni trwa ok. dwóch godzin.

Kto może wejść do fabryki i ile to kosztuje?

Kto może zwiedzić zakłady Volkswagen Poznań? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 rok życia. Co ważne – grupa złożona z osób indywidualnych nie może przekraczać 20 osób (grupa jest uruchamiana po zebraniu min. 10 osób). Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku – z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych (weekendów, świąt). Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja.

Jak zarejestrować się na zwiedzanie polskich fabryk Volkswagena? Wystarczy wejść na formularz rejestracyjny na stronie https://zwiedzanie.volkswagen-poznan.pl/, znaleźć dogodny termin spośród podanych na stronie terminów i wypełnić wymagane pola. Co istotne, zwiedzanie jest darmowe, a przewodnikami są pracownicy Volkswagen Poznań

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni? W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). W przypadku zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama